Jak wyłaczyć konto administratora?


(manfred1) #1

Witam serdecznie oddałem lapka do naprawy. Serwisant utworzył dodatkowe konto użytkownika ADMINISTRATOR a teraz ja w żaden sposób nie wiem jak usunąć to konto. Za pomoc serdeczne dzięki.


(Semtex) #2

Użyj kombinacji klawiszy Win+R,pojawi się okno "uruchom" wpisz w nie control userpasswords2,otworzy Ci się okno edycji kont,prawdopodobnie z tego poziomu będziesz mógł usunąć niechciane konto.


(manfred1) #3

Wszedłem w ta zakładkę tak jak mi poleciłeś ale okazało się że to konto jest wbudowane i nie można go usunąć natomiast moje jest utworzone. W takim razie jak mógłbym zamienić te konta czyli swoje pliki przenieść na tego wbudowanego administratora a swoje usunąć.


#4

kombinacja Win+R wpisz secpol.msc wyskoczą ci Zasady zabezpieczeń lokalnych rozwiń zasady lokalne i opcje zabezpieczeń i znajdź "Konta: Stan konta administratora" i wyłącz :slight_smile:


(MaRa) #5

A to nie było wcześniej tego konta?

W XP konto Administrator samo się tworzy przy instalacji systemu i nie ma hasła w XP Home.


(manfred1) #6

Wyskakuje mi komunikat że Windows nie może odnaleźć pliku itd na pewno ta nazwa jest poprawna?

-- Dodane 17.09.2009 (Cz) 17:17 --

Sorry ale jesteśmy w dziale windows vista a po drugie napisałem że to konto prawdopodobnie utworzył serwisant bo przed wysłaniem lapa do serwisu tego konta nie było.


#7

nazwa jest poprawna,ale to narzedzie dziala w wersji profesional,ultimate, i enterprise, ty masz pewnie home basic lub premium,takze sproboj odpalic CMD jako administrator i wpisz net user Administrator /active:no


(manfred1) #8

Ne bardzo wiem o czym piszesz możesz trochę jaśniej ? Co to jest CMD?


(Semtex) #9

Wiersz poleceń,wpisz w "rozpocznij wyszukiwanie" CMD,pojawi się wynik wyszukiwania,Kliknij na niego PPM i otwórz jak administrator,potwierdź monit systemu.


(manfred1) #10

Zrobiłem tak jak napisałes i mam cos takiego

adminkc.jpg


#11

to teraz wpisz net user Administrator /active:no


(manfred1) #12

No Panie dzięki serdeczne pomogło a w zaufaniu powiem tylko że zadzwoniłem dziś do serwisu HP i pomimo tego ze z usterką uporali się super szybko to gdy zapytałem jak wyłączyć to konto które mi serwisant zafundował to pan z serwisu spokojnie mi powiedział że ratuje mnie tylko reinstalacja systemu ( ech ci specjaliści) Jeszcze raz dziękuje za pomoc