Jak wyłączyć licznik postów na forum na phpBB3, phorum.pl

Witam

Założyłem forum phpBB3 na stronie http://www.phorum.pl i mam pytanie. Czy ktoś z Was wie jak wyłączyć w danym dziale lub kategorii naliczanie postów tak jak jest na tym forum, że posty są naliczane tylko w tych działach. Mam kilka działów, w których wolałbym żeby nie były liczone posty więc mam nadzieje że idzie tak zrobić. Szukałem w panelu administracyjnym ale znalazłem tylko to:

Włącz przegląd postów:

Jeśli włączone, użytkownik może przejrzeć jeszcze raz swój post, jeśli w wątku został(y) napisany(e) nowy(e) post(y), podczas, gdy on pisał swój post. Opcja ta powinna zostać wyłączona dla działów gawędziarskich.

Ale jak dałem na “nie” czyli żeby to wyłączyć i napisałem coś w tym dziale w którym to wyłączyłem post był naliczony, czyli wcześniej miałem 10 postów a jak napisałem to było 11. A ja właśnie chce żeby w danych działach posty nie naliczały :?

A może akurat w tych działach adminowi się nabijają posty a zwykłym userom nie ?? Niestety nie mam tego jak sprawdzić.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Możesz to wyłączyć nadając specjalne, lokalne uprawnienia grupom w którymkolwiek z for.

PA => Użytkownicy i grupy => Zezwolenia grup w forach => Wybierasz fora => Ustawiasz odpowiedzią opcję na NIE (lepiej na nigdy) => Potwierdzasz

Wielkie dzięki pavobe , znalazłem to i ustawiłem tak jak chce i działa :smiley: Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

A rozumiesz różnicę pomiędzy NIGDY, a NIE?

:?: nie rozumie :?: tzn. różnicy nie widzę pomiędzy “nie” a “nigdy” ale jak wiesz to możesz powiedzieć jaka jest w tym różnica. Ja dopiero poznaje phpBB3 i się uczę więc warto wiedzieć :slight_smile: Ustawiłem sobie to na “nigdy” i postów nie nalicza.

Pozdrawiam

Więc tak: pole NIGDY nadpisuje wszystkie zezwolenia, w taki sposób, ze nawet, jeżeli jesteś w innej grupie, w której masz takie zezwolenia będą na TAK, to i tak nie zostaną uwzględnione, bo NIGDY je nadpisuje.

W twoim wypadku radzę ustawić na NIGDY dla zarejestrowanych użytkowników, gdyż, jeżeli jesteś administratorem i masz szersze możliwośći, to zostaną one tak, czy siak dezaktywowane (w twoim przypadku posty nie będą naliczane).

Wielkie dzięki za wytłumaczenie :smiley: Mam ustawione NIGDY dla zarejestrowanych użytkowników, utworzyłem konto dla sprawdzenia i działa :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Witam

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy ktoś wie, czy phorum.pl będzie aktualizowało do phpBB 3.0. 1 i czy będzie możliwość dodania sb. Napisałem na ich forum ( pomocy ) temat wczoraj ale go skalowali i nie podali powodów ani nic :? :expressionless: Bo chciałbym mieć sb na swoim forum oraz przydała by się aktualizacja do najnowszej wersji phpBB3.

Pozdrawiam