Jak wyłączyć Norton Internet Security?


(Pawelst) #1

jak wyłączyć Norton Internet Security? Chcę sprawdzić jak przyspieszy komp, ile będzie trwać logowanie do systemu itd. Na ten czas wyłączę net, tak więc chcę powyłączać wszystkie zabezpieczenia i procesy nortona (NIS, Norton Protection Center, Antyvirus).


(Nowy10) #2

wyłącz wszystkie procesy nortona z autostartu oraz usługi


(Pawelst) #3

W autostarcie nic nie było. Jak wyłączyłem wszystkie usługi Nortona (z nowym laptoem był od razu zainstalowany 60-dniowy NIS), to od momentu wciśnięcia enter przy logowaniu, do pojawiania się zegara na sidebarze czekałem 6 sek. Z Nortonem czekam 23 sek. Chyba pójdzie do niszczarki...

(c2duo 2ghz, 2gb)

ok, nie chyba tylko na pewno. W takim razie, jaki statyczny , darmowy antywir polecacie? Tak żeby pod prawym przyciskiem sprawdzać podejrzane pliki z sieci, i właczać ochronę na czas np. podpięcia pendriva.


(Digitalus77) #4

witam

mozesz skorzystac z firewalla LooknStop v2.06 to bardzo maly i skuteczny firewall, instalka niecaly 1mb. korzystalem z tego programu przez kilka lat pod xp, nie mialem zadnego trojana albo wirusa ktory przedostal sie do komputera .nie obciaza systemu .


(system) #5

Tak ci się tylko wydaje.

marcco zainstaluj albo Kaspersky albo NOD32 (przy tym drugim dołóż też zaporę Kerio)


(Digitalus77) #6

tzn LooknStop v2.06 nie jest bezpieczny czy obciaza system?


(system) #7

Mało znany :? w rankingach słaby :? Lepiej zainstaluj Kerio - darmowe.


(Lucyfer1991) #8

Polecam Kaspersky Internet Secruity 7.0 jest bezpieczny i skuteczny, ale płatny.


(Pawelst) #9

Jak to badziewne NIS mogę odinstalować? Po kilkunastu minutach pasek przy deinstalacji dochodzi do końca i czekam w nieskończoność, już tak trzeci raz!!


(Nowy10) #10

http://service1.symantec.com/support/in ... n&src=pl_w