Jak WYŁĄCZYĆ ochronę przed wirusami

Witam.

Do prawidłowego działania programu sterującego drukowanie zalecono mi wyłączenie wszelkich antywirusów. Szczerze powiedziawszy to wywaliłem kilka miesięcy temu ostatni program antywirusowy, kiedy okazało się, że robi on wiecej szkód na moim komputerze, niż gdyby go nie byłó. W centrum zabezpieczeń ochrona przed wirusami jest włączona i ponoć moim antywirusem jest nadal Avira Antyvirus mimo, że ją wywaliłem z komputera.

Możliwe że windows się pomylił, albo po prostu nie wywaliłem najważniejszej rzeczy z tego komputera, w każdym razie problemów nie ma od kiedy ją odinstalowałem.

Do sedna.

Chciałem spytać, czy jest możliwość wyłączenia tego, cokolwiek chroni mój komputer i widnieje w Centrum Zabezpieczeń? Jeśli tak, to jak to zrobić?

PS: mam Windows Xp

Menu Start->Uruchom, wpisujesz regedit _>Zakładka Edycja->Znajdź, znajdź następny -wpisujesz Avira i usuwasz wszystko co jest tylko związane z Avirą. Wyszukujesz do skutku, aż nie znajdzie rezultatów. Zastanawiaj się co usuwasz.

Potem przeczyść komputer Ccleanerem: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Ponownie uruchom komputer.

I zobacz co i jak.

Rozwiązania tego problemu nie należy szukać w rejestrze, ale w C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository.

Klik

Zrobiłem tak. jak pisał Chillout. Wyszukiwałem kilka razy, ale nic nie znalazło w ogóle :frowning:

Dodane 30.09.2009 (Śr) 13:34

Chyba podziało to, co napisał Barnaba, bo w Centrum zabezpieczeń nie pojawia się już żaden program antyvirusowy.

Dzięki za pomoc :slight_smile: