Jak wyłączyć opcję Udostępnij w systemie Android 7.1.1?


(lutum2012) #1

Wiem, że bez funkcji Udostępnij nie było by sensu w ogóle tworzyć smartfonów, bo to wszystko jest po to, żeby ludzie między sobą udostępniali różne treści, ale teraz tych przycisków jest tak naćkane wszędzie. Ja operuję na moim smartfonie szybko. Szybko przebieram palcami i czasem wystarczy, że telefon zawiesi się na sekundę i już moje prywatne zdjęcie lub inne pliki są gotowe do udostępnienia, bo coś nacisnąłem w momencie zawieszenia. Wystarczyłoby tylko wówczsz wcisnąć przycisk ‘Wyślij’ i już wtedy po ptakach.

Chciałbym wyłączyć tą opcję z całego mojego smartfona. Żeby żadna aplikacja nie mogła udostępnić nic innej. Chcę tylko konsumować treści. Nie potrzebuję niczego udostępniać i boję się, że kiedyą przez przypadek coś udostępnię czego bym nie chciał.

Szukałem jakichś aplikacji ale nie znalazłem. Da się rozwiązać mój problem? Z góry dziękuję.


(kameleon5) #2

Była taka aplikacja AppChooser która to blokowała:https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.noxi.apppicker&hl=pl niestety nie jest już aktualizowana od dobrych paru lat,opis konfiguracji:https://www.download.net.pl/jak-dostosowac-menu-udostepniania-w-androidzie/n/3532/ .


(lutum2012) #3

Dzięki wielkie. To dokładnie to, o co mi chodziło. Szkoda tylko, że z każdej aplikacji trzeba osobno usuwać wszystko, ale da się zrobić.


#4

Nie da się inaczej. W ogóle cud, że ta apka jeszcze działa. Andek został mocno pozmieniany od czasu jej ostatniego wydania. To było także jedną z przyczyn porzucenia rozwoju apki, autor nie nadążał za zmianami. Radzę ostrożność z nią, żeby nie było, że się potem coś wyścierwi.