Jak wyłączyć panel boczny w chrome?

Jak wyłączyć panel boczny w chrome 102?


W chrome://flags/, nie ma side panel

U góry po prawej, tam gdzie strzałka.

Wychodzi, że łatwo nie można. Jedyną opcją by była kompilacja ręcznie z usuwaniem/dezaktywacją side panelu (oryginalnych plików skompilowanych tykać raczej nie należy by nie łamać licencji).

Wątpię, że flagę zmieniono na tajny atrybut jaki można dokleić do skrótu (lnk) na np. Pulpicie.


Sprawdź sobie jak to ogarnie np.:

  • Opera 88+ - czy opera wytnie to
  • Edge 102 - czy Microsoft wycina już tę funkcję
  • Brave Browser 1.39+

Potem np. UnGoogled-Chromium Downloads for ungoogled-chromium, SW Iron i raczej długo nic (np. Cent Browser od stycznia nie ma aktualizacji, Slimjet na własną rękę pewnie lata bugi, używając starszy silnik Chromium 98 jak nie są gotowi do skoku na nowszy).

Jak długo forki utrzymają nieaktywną opcję zależy głównie od chęci programistów w ogarnianiu by działała usunięta flaga lub cofać kod do stanu jak z 101 z naprawą błędów jakie wyłapią ludzie i testy automatyczne.

Witaj @lukjan

Mam Chrome 101 i jest tam Side Panel

chrome://flags/#side-panel

Można wybrać i ustawić

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

W 102 (od 24 maja etapami wdrażana) flagi nie ma (aktualizacja nie zezwala na zachowanie stanu „disabled”), cofanie się do 101 jest raczej średnim pomysłem dla lukjana, co miesiąc będzie przybywać tylko nowych luk jakie załatano w wydaniach 103+.

Dzięki na kciuk w dół :wink:

Pisaliśmy w tym samym czasie

Sugestia, że w wersji 101 działa a w 102 nie - oznacza, że downgrade powinien przywrócić opcje

Tworząc poprzedniego posta zrobiła mi się aktualizacja do 102 i już nie mogę wyłączyć side panel :rofl:

Zostaje liczyć, że lamet użytkowników spowoduje wycofanie całkowicie side panelu lub przywrócenie flagi na dłużej np. na kolejne 100 wydań (około 7 lat i 34 tygodni / styczeń 2030).

1 polubienie

Może będzie w 103?

Jeszcze nie ma w Beta 103
Pobrałem i sprawdziłem

Dobra