Jak wyłączyć powiadomienie o wyłączonej kontroli UAC?

Witam!

Kontrola UAC jak każdy użytkownik Windows Vista’y wie jest uciążliwa. Postanowiłem więc ją wyłączyć. Jednak co start systemu na dole w pasku powiadomień wyświetla mi się czerwona tarcza z krzyżykiem która informuje o tym że kontrola UAC jest wyłączona i komputer nie być prawidłowo chroniony. Czy jest taka możliwość aby ta ikonka z każdym startem systemu się nie uruchamiała? Bo szczerze “mówiąc” wyłączanie jej za każdym razem jest trochę uciążliwe.

Z góry dziękuję za pomoc i szybką odpowiedź.

mati199537

Klikasz dwa razy na tą tarcze i w oknie które się otworzy wybierasz po lewej “zmień sposób powiadamiania bla bla bla…” i tam wybierasz opcje nie informuj mnie o tym… i tyle :slight_smile:

wielkie dzięki ^^

W panelu sterowania->konta użytkowników jest opcja wyłączenia tego, chciaż raczej radziłbym Ci zostawić wlączone UAC, ponieważ dzięki niemu nie uruchomi się żaden program bez twojej wiedzy, łącznie z wirusami.

od wirusów mam antywirusa a kontrola UAC jak chyba każdy użytkownik UAC jest bardzo uciążliwa ;p

Można używać uac i nie mieć denerwujących komunikatów Tweak UAC

Jest też program, który też jest tak jakby UAC tylko, że poprawionym. Norton UAC chyba się zwie i on ma właśnie ograniczone wyskakiwanie okienek.

Piotr92 , tak nazywa się to Norton UAC 32 bit ,64 bit

a czy ten Norton UAC nie będzie się “gryzł” z Kaspeskim ??

Raczej nie.