Jak wyłączyć przycisk Home w telefonie?

Jak w telefonie Samsung galaxy A5 2017 z zrobić tak, żeby po wciśnięciu tego dużego podłużnego przycisku pod ekranem “Home” nie włączała mi się przeglądarka Chrome ? Chcę, żeby po wciśnięciu tego przycisku nic się nie działo. Jak to zrobić ? Mam Android 8.0

Po pierwsze, nie za bardzo rozumiem. Długie wciśnięcie klawisza Home otwiera przeglądarkę? Chyba masz na myśli Google Now?
Spróbuj wejść do listy aplikacji z Ustawień i wyłączyć aplikację Aplikacja Google. Jeśli używasz wyszukiwania z poziomu launchera (pasek wyszukiwania na ekranie głównym), to po tej operacji ono też prawdopodobnie przestanie działać.

Możesz przy okazji wyłączyć inne aplikacje, których nie używasz, zawsze to trochę zdrowiej dla baterii i pamięci.

[Edit] Czytam, że są również inne, mniej drastyczne, sposoby na wyłączenie Google Now, możesz sobie poczytać https://www.techjunkie.com/turn-off-google-now/

Nie mogę aplikacji Google wyłączyć ponieważ spowoduje mi to też wyłączenie mikrofonu i nie będę mógł nic wyszukiwać głosowo itd. Teraz używam przeglądarki Firefox Focus i chciałbym, żeby tylko ta przeglądarka była domyślna, i żeby nic innego prócz tego mi się nie otwierało. Jak to zrobić ? w tym linku co mi podałeś jest po angielsku, a ja tylko po polsku czytam.

Sprawdź czy dla przycisku home możesz z ustawień zmienić akcje na inną np. uruchomienie Firefox Focus.

Jak nie to można poszukać aplikacji co to zrobi lub nad przyciskiem (na ekranie) uaktywni strefę na uruchamianie Firefox Focus.

Ale jak to zrobić ? jak zrobić to dla perzycisku home ? żeby zmienić akcję ? w którym miejscu się to ustawia ?

ustawienia - aplikacje - 3 kropki na górze po prawej, a tam domyślne aplikacje - aplikacja asystenta (lub coś takiego po polsku) i zmień Google na nic albo coś innego

Zrobiłem tak i wybrałem firefox focus ale dalej po naciśnięciu przycisku home otwiera się przeglądarka chrome. Jak to zmienić ?