Jak wyłączyć pytanie o aktualizacje w Firefox 65 - 88?

W ustawieniach są tylko takie opcje, ale nie widzę jak to wyłączyć:

Zezwalaj na:

  • automatyczne instalowanie aktualizacji (zalecane)
  • sprawdzanie dostępności aktualizacji i pytania o ich instalację

Wyłączenie pytania o aktualizacje i aktualizacji:

1 polubienie

Można to wyklikać i stworzyć plik policies.json za pomocą dodatku Enterprise Policy Generator:

Plik ‘policies.json’ następnie umieszcza się w folderze ‘distribution’, tam gdzie jest plik firefox.exe.
Niestety jest on usuwany (co zabawne) podczas każdej aktualizacji Firefoksa, więc trzeba robić jego kopię przed, albo odtwarzać za pomocą dodatki po.

1 polubienie

Sprawdzę wkrótce.

A nie można tego na dobre zaznaczyć jak mam w systemie gpedit.msc lub regedit dla wersji ubogich Windows?

Sprawdzał ktoś czy działa to na dużo starszych wersjach?

Nie wiem czy pod starocie nie lepiej trochę rozwalić plików:

https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=46398#p237761

  • wpisz about:config
  • wyszukaj app.update.silent
  • ustaw wartość na true
  • restart FF

Czy czasem nie jest na odwrót, że aktualizacje będą robione automatycznie bez pytania?

Nie mam żadnego folderu Mozilla w gpedit.msc

Tym sobie dodałem, niestety nie ma chętnych na dobre polskie tłumaczenie i trzeba mieć uprawnienia Admina na Windows:

https://github.com/mozilla/policy-templates/releases/latest

I od ponownego uruchomienia Firefox tracę uprawnienia do danych elementów.

sprawdzony sposób na firefox 88.0

utwórz klucz Mozilla w rejestrze w tym miejscu HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies

w kluczu Mozilla utwórz klucz Firefox
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Mozilla\Firefox.

Po prawej stronie utwórz nową 32-bitową wartość DWORD nazwij ją „DisableAppUpdate”.
Uwaga: Nawet jeśli używasz 64-bitowego systemu Windows, nadal musisz utworzyć 32-bitową wartość DWORD.
Ustaw jego wartość na 1.

źródło po angielsku

No dzięki, już to zrobiłem jakiś czas temu.

A mnie jakoś minął ten wątek,i z chęcią skorzystam, pamiętam jak rok czy dwa lata temu spędziłem kilka godzin na szukaniu jak zablokowac to g… i nic nie dzialało.
Swoją drogą pogieło ich że robią tak inwazyjne ficzery w firefoxie.
Nie widzę jakiegokolwiek uzasadnienia do takiego przystawiania mi pistoletu do głowy.

Masz folder instalacyjny FF? Zrób sobie nowy folder na pulpicie i nazwij go distribution
W notatniku wklej kod z mojego postu i nazwij go jako policies.json - zapisz wszystkie pliki też na pulpicie. Wrzuć pliczek do distribution. Skopiuj i wklej do folderu lokalizacji FF
https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=50446&hilit=polisa&start=20#p246982
Będzie aktualizacja i telemetria blokowane.
W opcjach pojawi się tylko: Przeglądarka jest zarządzana przez administratora.

1 polubienie

Nie grzebie się w rejestrze. Cuda zdarzają się z modyfikowanymi kluczami.
Snap357

No ale ręcznie będzie możliwość aktualizacji?

Na pewno tak. Pobierasz instalator nowej wersji, z folderu FF przenosisz distribution i nowy instalator aktualizuje we wskazanym folderze.
W sumie - to po co wyłączać aktualizacje?
W harmonogramie zadań na samym dole jest folder Mozilla i jest w nim ustawione aktualizowanie. Polisa ma za zadanie zatrzymać przy każdym uruchomieniu, czy FF aktualny. Oczywiście dochodzą procesy updaterów.
Ja mam FF 90 portable zip, który nie włazi do harmonogramu. A niech śmiga parę miesięcy.A jak mi się znudzi za parę miesięcy, to kopiuję zawartość profilu i wyrzucam stary FF. Uruchomię nowy - teraz to będzie jaki FF 92 zip, podmienię zawartość profilu i będę nawet zalogowany wszędzie. Wkleję distribution i znowu będzie spokój. FF domyślny w windows 10, Jest domyślny dla paru typów plików.
Nawet nigdy nie włączam edge, chociaż się aktualizuję. Tak system jest zboczony.
Wyobraź sobie, że edge w systemie mam prawie 2000 plików i folderów. Siedzi w kilkudziesięciu procesach systemowych. To wielka ściema, że jest lekki, bo jego główny proces jet lekki. To potwór MS i nie można go ruszać, bo system przestanie śmigać. Nie włączam edge i tyle.