Jak wyłączyć sprawdzanie stacji dyskietek przy starcie

Jak wyłączyć sprawdzanie stacji dyskietek/cdRom/Dvd przy starcie systemu,ponieważ mam dość głośny komputer 4 wiatraki i cienkie sciany .Szczególnie ze stacji dyskietek nie korzystam a dzwięk przy każdym rozruchu jest okrutny .

Za wszelki porady bede wdzieczny.Pozdrawiam

Należy “wejść” do BIOS’u i poustawiać sekwencje dotyczące bootowania przy Stacji dyskietek, Cd Rom na Disable.Zapisać ‘save’ i wyjść.

to trochę nie do końca tak jak piszę Heru.

Tu chodzi o test flopa.

Szukaj w biosie opcji floppy seek i ją wyłącz.

Boot up Floppy Seek odpowiada za testy, podczas których BIOS sprawdza czy stacja dysków działa poprawnie i jakie typy dyskietek obsługuje. Jeśli ustawimy w nim opcję Disabled (zalecane), test zostanie pominięty, dzięki czemu komputer uruchomi się nieco szybciej. Ustawienie opcji Ebnabled zaleca się w wypadku wystąpienia problemów ze stacją dysków.

Boot up Floppy Seek, znane również pod nazwami Seek Floppy lub Floppy Drive Seek znajdziecie w Advance Bios Fetures lub Boot.

Wszystko się zgadza,zrobiłem tak jak pisałeś i w zasadzie problem rozwiązany.

Widzę że znasz sie więc może porusze jeszcze jedną kwestie Domyślnie BIOS wydaje przy starcie dzwięk ,czy orientujesz się jak zniwelować go ,wyłączyć lub chociaż zmienic .Dzieki ,Pzdrawiam

Odłączyć głośnik systemowy od gniazda płyty - wyjąć wtyczkę.

Radziłbym pozostawienie go ‘w spokoju’, gdyż pomaga on w diagnostyce w przypadku awarii komputera. :slight_smile:

Tak, to prawda, że pomaga ale nie musimy go słuchać przy każdym uruchomieniu kompa.

Zrób jak radzi JNJN. To jedyny sposób. Poszukaj we wnętrzu kompa małego głośniczka. Czasem jest to głośniczek przymocowany do obudowy komputera, a czasem malutki głośniczek podpięty bezpośrednio do płyty głównej. Poszukaj go i odłącz od płyty.

Ale miej też na uwadze to co pisał rss. I w razie kłopotów z uruchomieniem kompa podłącz go z powrotem. Pozwoli ci to na zdiagnozowanie problemu. :slight_smile:

JNJN ak6 i rss -powinni wam za to płacić ,odłączyłem kabel wszystko ok ,nie ma dzwięków.Takie małe a cieszy .Dzieki wielkie i Pozdrawiam