Jak wyłączyć stronę startową w Google Chrome?

Instalowałem jakiś badziewny program i on dodał jako stronę startową jakąś wyszukiwarkę. Ja jej nie potrzebuje więc chce ją usunąć. W ustawieniach Chroma mam ustawioną nową kartę po uruchomieniu. Nie wiem co mam z tym zrobić. Z góry dziękuje za pomoc :smiley:

Sprawdź czy strona nie dodała się do skrótu Chroma: Prawy na skrócie > Właściwości

Nie tam chyba nie ma.

Wejdź w ustawienia i tam będzie opcja zmiany strony startowej na taką jaką będziesz chciał.

A Babylon Serach i tak ją zmieni na swoją :stuck_out_tongue:

Przeskanuj komputer OTL i podaj na forum logi do analizy.

Babylon Search instaluje się przecież jako program, i można go przecież odinstalować np. Revo Uninstalerem, później po prostu usunąć stronę startową i wyszukiwarkę w ustawieniach, również z omniboxu.

Nazywa sie OTL i zostaly juz podane przez fieste wlasciwe instrukcje - niestety ani HJ ani tymbardziej Combofix nie ma tu poki co zastosowania-nie strzela sie z armaty do wrobla…zwlaszcza kiedy ten siedzi na dachu Twojego domu :wink:

.

Nie napisałeś o tym wcześniej, a poza tym nie jest to takie proste jak by się mogło wydawać, bo to dziadaństwo pomimo odinstalowania pozostawia pozostałości w systemie.

Dlatego poleciłem scan OTL i podanie logów celem całkowitego pozbycia się problemu.

Revo Uninstaler dosyć dobrze wykrywa pozostawione pliki i wpisy rejestru, u mnie wyczyścił wszystko idealnie, pozostawił tylko swój ślad w FF, ale to nie był problem, Revo nie usunął folderu programu z Program Files, lecz ręczne usunięcie pomogło.

Do Chrome z tego co wiem jest Ad Remover, który podobno usuwa wszystko związane z programami typu Babylon, a podobno bo nie musiałem sprawdzać jego działania, i nie jestem pewny czy usuwa wszystko z Chrome.

OTL wszystko pokazuje, co dot. babilon. Miałem to parę razy,przez nieostrożne pobieranie z neta. Usuwałem sam. Wszystko, co babilon, z wyszukiwarki przesuwałem do okna modułu poprzedniej wersji odkrzacza 12.6.0.9 Usuwanie zablokowanych plików. Foldery, wsio. Potwierdzałem rozszerzenie i moduł brał się do roboty. Mogłem tylko podziwiać odblokowywanie, usuwanie procesów, plików, wpisów, a mieliło się tego błyskawicznie przez dwie minuty. Po restarcie komputera, sprawdziłem wyszukiwarką, czy nie ostał się jakiś zarażony śmieć do usunięcia. Potem była jazda w rejestrze. Wyszukaj babilon, i wyszukaj następne. Zaznaczone usuwałem. Może ze czterdzieści wpisów. Było czyszczenie odkurzaczem, jetcleanem i była poprawka junkware remowal tool. Potem jeszcze OTL znalazł dwa wpisy, które usunąłem. Problem był w tym, że miałem grę rise of atlantis portable i tam było dużo wpisów i plików babilon. Nie mogłem się pomylić. Tak samo uporałem się kiedyś z conduit i claro, co wlazło bez zaproszenia razem z google chrome frame. Revo U niech odinstaluje wszystkie, np, produkty adobe. Dlaczego Revo pomija folder macromedia w settings? Instalatory Adobe w chronionych systemowych folderach? Po Revo da się odszukać resztki i wpisy w rejestrze po odinstalowaniu jakiegoś programu. To, co zostaje po takich cudownych programach, co “wszystko” odinstalowują, to nie mieści się w głowie. Trzeba dobrze sprawdzać, bo i złe dns może robić problemy.

Użyj tego programu http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner, … 38865.html

Przed użyciem zamknij przeglądarkę. Klik na usuń>restart komputera. Przeczyść CCleanerem.