Jak wyłączyć świecącą rolkę?

Posiadam myszkę optyczną e5 na ps2. Denerwuje mnie świecąca rolka, która świeci się nawet po wyłączeniu komputera. Jest na to jakieś rozwiązanie??

rozkręcic myszke i wylutowac diode lub przerwac jakis kabel zasilający ją - softwerowo tego ie zrobisz

Odłaczasz mychę od gniazda PS/2 lub wyłączasz komputer z pradu (odłaczasz wtyczkę z gniazdka, wyłaczasz listwe, wyjmuejsz kabel zasilania z zasilacza itp.)

He ja myślałem że moze da sie jakoś w biosie pokombinować aby ps2 nie odstarczało mocy przy wyłączonym sprzęcie. :smiley:

Nie radzę tego robić, dioda ta może pełnić nie tylko funkcje podświetlania, ale też służyć jako aktywny element układu scalonego myszki niezbędny do jej poprawnego działania, np. jako dioda prostownicza, bądź zastąpiony rezystor.

yyyy, no nie bardzo. dioda prostownicza jako LED?? no prosze cie :slight_smile: zastepczy rezystor?? a jak sie trafi wadliwa sztuka - zadko sie zdarza ale jednak i sie spali ?? dam sobie wszystko uciąć ze LED słuzy tylko do świecenia :wink:

to że świeci-załeży od płyty główej-podobno

-na jednym kompie świeci,na innym nie

Zaqqq no proszę cię! :stuck_out_tongue: dioda elektroluminescencyjna zachowuje się zupełnie jak zwykłą dioda prostownicza, z tym że LED dodatkowo emituje energię w postaci fotonów. (podstawy elektrotechniki się kłaniają :P)

zastąpiony rezystor, w sensie obciążenia bo przecież dioda też ma swoją rezystancje. w myszkach jest pełno rezystorów, jakiś sprytny konstruktor mógł jeden z nich zastąpić taką diodą

a możesz sobie ucinać mi nic do tego :smiley:

no rozumiem twoje acje tylko nigdy sie nie spotkalem z ukladem w ktorym by taka konstrukcja wystepowala, jakkolwiek zastosowanie LED-a jako diody prostowniczej mozna zrozumiec - choc tak jak pisze nie spotkalem sie nigdy - to zastepczy rezystor to jak dla mnie troche naciągana teoria z uwagi na nieliniową ch-ke diod - chociaz niby sie da.

Heh no może trochę wyprzedziłem myśl konstrukcyjną :smiley: ale takie zastosowanie jest możliwe i na tyle różnych przeróżnych myszek ile jest na świecie ktoś mógł to zastosować :slight_smile: dlatego odradzam tomawaw usuwanie diody. można ją np. czymś zasłonić

Dokładnie. Na pewno kiedy ją wylutuję nic sie nie stanie. Nie spotkałem się z zastosowaniem LED-a jako rezystor. A elektroniką się interesuje od małego :wink:

No nie już to przerabialiśmy :smiley:

każda dioda ma pewną własną rezystancję liniową przy polaryzacji w kierunku przewodzenia.

może być nawet użyta w dzielniku napięcia zasilania myszki - nie stosuję sie tego ze względów technologicznych, ale prawnie i formalnie jest to możliwe i taki układ może bez problemów działać :stuck_out_tongue:

hehe spoko. teoretycznie to ja też mogę skoczyc z 6 piętra i nic sobie nie zrobic. :smiley:

Poszukaj na płycie głównej zworek które służą do odcinania napięcia do Ps2 podczas wyłączonego komputera. Jeśli masz takie na płycie to przynajmniej będziesz mieć problem z głowy podczas wyłączonego komputera :slight_smile:

Tak ps to najlepiej kompa wyłączac listwa na noc. :slight_smile:

Hej a praktycznie to sobie skocz ale do sklepu elektronicznego i za łączną kwotę około 1zł możesz poskładać dzielnik z diodą o którym mówiłem. i zobaczysz czy działa

a jak sie ze mną nie zgadzasz to szarpnij się na jakąś konkretną wypowiedź :?