Jak wyłączyć synchronizacje pionowa w Windows 7


(Xkonrad) #1

Jak wyłączyć synchronizacje pionowa w Windows 7. W Windows XP było to dosyć łatwe lecz w Windows 7 nie jest dla mnie już takie banalne , szukałem sporo w Google lecz tylko było opisane jak wyłączyć w XP .

Proszę o pomoc


(Serwis Komputery) #2

Kiepsko szukałeś :

Karty ATI: Prawy przycisk myszki na wolnej przestrzeni pulpitu -> ATI Catalyst Control Center (lub Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane/potem szukamy w którejś zakładce wejścia do panelu Catalyst Control Center) -> Zakładka 3D -> All settings (Wszystkie ustawienia) -> szukamy "Wait for vertical refresh" (Czekaj na odświeżanie pionowe) i wyłączamy, przełączając pasek maksymalnie w lewo (aż pojawi się napis "Always off" czyli "Zawsze wyłączone"), Potem wszędzie Ok aż zamkniemy wszystkie okna i po sprawie.

Karty NVIDIA: Prawy przycisk myszki na wolnej przestrzeni pulpitu -> Ekran NVIDIA -> Wybieramy okno po prawo ( tu jest nazwa monitora bądź: plug in play ) -> szukamy: ustawienia wydajności i jakości -> nowo otwarte okno po prawo szukamy: Synchronizacja pionowa ( odznaczamy pod kontrolą aplikacji i przesuwamy suwak na wyłącz ).


(Xkonrad) #3

Nie mam czegoś takiego jak "ATI Catalyst Control Center (lub Właściwości/Ustawienia/Zaawansowane"

\/SS

beztytuucho.png


(Serwis Komputery) #4

a w Trayu nie masz ? ATI Catalyst Control Center właśnie służy do dostosowywania opcji sterownika


(Edmunt) #5

Czy to nie czasem pozycja "Właściwośći grafiki..." ??


(Serwis Komputery) #6

Nie wiem czy będzie tam ta opcja,osobiście posiadam GeForca


(Xkonrad) #7

Właściwości Grafiki wygląda to tak

\/

beztytuuro.png


(Xkonrad) #8

Nic nie wyłączyłem

-- Dodane 12.01.2010 (Wt) 15:45 --

Dokladnie Gdzie ?


(Cedar) #9

Przecież on Ci podał ATI i nVidia jako przykład a Ty się ATI uczepiłeś. Masz grafikę Intela i musisz szukać w tym programie, który pokazałeś, bo u Ciebie nie ma zainstalowanych sterowników ATI.


(Kielbas99) #10

Musisz pobrać sterowniki do karty graficznej pod Windows 7 ze strony Nvidia. Wtedy po naciśnięciu PPM będzie opcja "Panel sterowania Nvidia". Oczywiście jeżeli posiadasz jakiegoś GeForca. W swoim intelku poszukaj zarządzanie ustawieniami 3d lub coś w tym stylu.


(rgabrysiak) #11

Po co mu sterowniki do kart NVIDIA skoro widać że posiada kartę on Intela.

Do autora:

Kliknij w Ustawienia 3W następnie odszukaj Podmiana asynchroniczna --> Wyłącz

Choć z przedstawionego przez ciebie screena wynika że synchronizacja jest wyłączona (Podmiana asynchroniczna - Wyłączona), chyba że nazwa tej funkcji się zmieniła.