Jak wyłączyć TE info w Viście?


(Tomi915) #1

Witam.

Mam Vistę Ultimate. Gdzie się tylko próbuje dostać wyskakuje TAKIE info z nagłówkiem" Kontrola konta uzytkownika", a pod spodem zależnie od miejsca gdzie próbuje wejść dodatkowe opisy....

  1. System Windows wymaga Twojej zgody aby kontynuować

  2. Niezidentyfikowany program chce uzyskać dostep do Twego komputera.

  3. Program potrzebuje twojej zgody aby kontynuowac.

No krew mnie zalewa jak musze klikac potwierdzenia potwierdzeń. Przykładowo chcę 2 menu START daję URUCHOM, wpisuje MSCONFIG i ten alert, podobnie prawym myszy na ikonę KOMPUTER, właściwości, Menedżer urządzeń....mozna to gdzieś wyłączyć? :?

I jeszcze coś, wyłączam z AUTOSTARTU kilka mało istotnych programów, żeby nie uruchamiały się ze startem Visty....i za każdym razem koło zegara systemowego ikonka z dymkiem, a w nim "System Windows zablokował niektóre programy startowe". Parodia, w XP pokazało się raz, zaznaczyłem "ptaszkiem, żeby więcej nie pokazywało i tyle..a TU?


(sCooBy^) #2

Najprościej to zassaj se Sunrise Vista Konfigurator - http://www.antylinux.yoyo.pl/viewtopic.php?t=18

I tam masz taką ładną opcję "Wyłącz potwierdzenie uruchamiania programów dla konta z uprawnieniami administratora" - załatwi wszystko jednym kliknięciem. A jeżeli tego mało to możesz sobie bardziej zaawansowanie skonfigurować zabezpieczenia na karcie "Zabezpieczenia" (klik po lewej)

3452811.JPG

ps. nie przejmuj się że na screenie ta opcja jest nieaktywna.


(Grzesiek1) #3

Możesz także użyć tego narzędzia do wyregulowania tej usługi.

Jak wyłączyć TE info w Viście? - Dezaktywacja UAC/UAP

Nie polecam całkowicie wyłączać tej usługi (UAC) ponieważ zwiększa ona bezpieczeństwo.


(Tomi915) #4

Co do Sunrise Vista Konfigurator - wyłącza strzałki do skrótów itp, pomógł też przy rozwiązaniu 3 pkt wyżej. Niestety przypomnień o zaporze, centrum zabezpieczeń i po każdym wejsciu do systemu przypomnienia, że zablokował niektóre pragoramy autostartu - NIE.

Grzesiek1 bądź łaskaw podać link do programu, źródło itp. nie link do innego forum gdzie, żeby poczytac muszę sie logowac, zakładac konta itp. Pozdrawiam


(Witam200) #5

Tweak User Account Control/Kontrola konta uzytkownika:

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=135

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=128