Jak wyłączyć ten program z autostartu

windows search reliable - zawsze lub prawie zawsze ten proces w menadżerze zadań się zawiesza po dłuższej chwili - no chyba że zawczasu go wyłączę - pytanko brzmi jak to wyłączyć z autostartu?
dodam że mam wyłączoną usługę windows search.
windows 10 pro x64

Wyłączyłeś usługę, ale nie sprawdziłeś, jakie ma powiązania … W Windows 10 nie da się tak łatwo tego pozbyć, ponieważ istnieją powiązania z Cortaną, usługą indeksowania, usługą udostępniania multimediów (że wspomnę tylko to o czym pamiętam).
Dlatego właśnie MS usunął możliwość wyłączenia tej opcji poprzez interfejs zarządzania funkcjami Windows.
Osobiście - sugerowałbym pozostawić usługę wyszukiwania włączoną, a zoptymalizować zakres jej działania.
W przeciwnym wypadku, musisz zagłębić się w zależności, i powyłączać również powiązane “usługi” - niestety nie z poziomu okienek - lecz przy pomocy PowerShella i DISM, lub w skrajnym przypadku - tworząc politykę ograniczenia oprogramowania nakładającą blokadę na pliki wykonywalne systemu zawierające search w nazwie. Jak się jednak łatwo domyślić - ta procedura nie jest rekomendowana…

:confused:
pozostaję mi ręczne wyłączanie tego

Nie! Pozostaje Ci przywrócenie normalnych ustawień Windows’a 10, czyli:

Pobierz to Microsoft’owe narzędzie i przeskanuj komputer:
http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_software_repair_tool.html

Uruchom normalnie, zaznacz odpowiednią kratkę > Next.
“Po drodze” zamknij Sklep, który się sam otworzy.
Przy 50% nastąpi Pauza, więc wykonaj polecenie programu i zrestartuj komputer.
Potem znowu zaznacz kratkę przy pojawiającej się dacie i Next do następnego restartu.

Całość procedury trwa około 10 minut. Spowoduje to przywrócenie ustawień, o których wyżej pisał “Veers”.
I tak powinno być.

Pobrałem, odpaliłem i problem pozostaje dalej.