Jak wyłączyć tło pod opisami ikon na pulpicie Windows 7

Jak wyłączyć tło pod opisami ikon na pulpicie Windows 7
Proszę o pomoc czytałem trochę na ten temat na tutejszym forum ale jakoś nie udaje mi się dostać do niektórych funkcji. Mam 71 lat
no i 2 lata po 40 minutowej reanimacji i sporo mi uciekło informacji z głowy. Użytkowałem XP ale od niedawna użytkuje Windows 7 Pro 32 bit
Proszę o podpowiedzi 'jak chłop krowie na rowie"…

https://www.sillysot.com/

Tym programem możesz ustawić kolor tła pod opisami ikon.
Dokładnie nie wiem jak, bo nie korzystam, ale nie wygląda to na trudne.

Dziękuję za informację ale to raczej nie dla mnie nie chce instalować programów z nieznanego mi źródła…

Ten sam program, ale ze znanego źródła: https://www.dobreprogramy.pl/Iconoid,Program,Windows,91848.html

Czasem lepsze nieznane źródło niż znane niepewne.

Ale konkretnie o jakie “tło” ci chodzi?
Oryginalnie przecież w Windows 7 nie ma żadnego “tła” pod opisami ikon…
7
Więc masz coś źle ustawione w systemie, lub jakiegoś wirusa.
Opisz jaki kolor masz tego tła.

Daj zrzut ekranu z problemem

Start -> Uruchom …
Otwórz: SystemPropertiesAdvanced.exe i OK
Zaawansowane Ustawienia Efekty wizualne zaznacz minimum jak na obrazku.

Jest tło udało mi sie je zmniejszyć ale nie usunąćzrzut z ekranu widoku ikony

No teraz ta wizualizacja pomogła, tło pod ikoną i napisem do niej jest tylko wielkości ikony i napisu…
No to już jest dla mnie do przyjęcia bardzo dziękuję za graficzną wizualizację tych ustawień…
Pozdrawiam Janusz

OK za rada pobrałem ten programik i zainstaluje później. U mnie cały problem w tym, że miałęm uszkodzony komputer mojego serwera Linux, i aktualnie mam nowy komputer i pomału zbliżam sie z konfiguracvja serwera, jak juz wszystko zadziała to bedę miał kompuert z Windowsami XI i Win-7 bardziej bezpieczne w sieci…

Bardzo wszystkim dziekuję za dotychczasową pomoc…

Niestety wiek (71 lat) to już nie ten umysł u mnie no i 2 lata temu byłem reanimowany w domu w nocy przez 3 zespoły Pogotowia przez ponad 40 minut, widać sa jeszcze uparci ratownicy co mnie przywrócili do istnienie za co im z góry serdecznie dziekuje, ale niestety wiele spraw z pamięci umnkęło…

Tak miałem: Tak miałem poprzednio przez zmiana ustawień
a teraz tak mam po zmianach ustawieniach w zaawansowanych:
A teraz tak mam:

Chociaż byłoby by wspaniale aby tego tła przezroczystego nie było wcale.

Krótko, wciskamy lewy klawisz CTRL i kręcimy kółkiem myszy, wielkość ikon i napisów ulega zmianie w zależności w którą stronę kręcimy kółkiem.

Czyli nadal masz niestety źle…
Z tego co pokazujesz wynika, że masz wszystkie ikony “podświetlone”, zamiast występowania podświetlenia dopiero jak najedziesz myszą na daną ikonę…chyba, że robisz screena na podświetlonej danej ikonie na której masz mysz.
Ponieważ normalnie to wygląda tak:
Ikona na pulpicie nie “podświetlona”.
667
Ikona na pulpicie po najechaniu na nią myszą “podświetlona”
666
Chyba, że czegoś nie zrozumiałem dokładnie z tego co piszesz…
Tak wygląda pulpit z podświetloną ikoną po najechaniu na nią myszą…a ty masz chyba wszystkie podświetlone, bez względu na to, czy najeżdżasz myszą na dana ikonę, czy też nie.
100

Tak o tym wiem i tak zrobiłem, dopasowałem wielkość ikon do swoich potrzeb… Dziekuje za przypomnienuie

U mnie podświetlenie jest w momencie najechania myszką na ikone , a jak nic nie najerzdzam to tego tła pod ikonami nie ma…

Czyli wszystko OK :slight_smile: