Jak wyłączyć TouchPad w laptopie - Win Vista

Witam

Wcześniej miałem Win Xp i do niego sterowniki dzieki którym łatwo mogłem wyłąćzyć TouchPad. Teraz po zainstalowaniu Visy doprowadza mnie on do szału. Co pisze na klawiaturze to zawadze o niego palcem i kursor już wędróje po ekranie. Nie znam firmy (tylko coś mi przebłyskóje że Synapctec czy jakoś tak) ani tym bardziej modelu. Laptop firmy Acer F5 ale dokładnie nie znam. Może ktoś bedzie po podzespołach znał to moge podać, żęby sciągnąć jakieś sterowniki. Albo możę da się bez tego go jakoś wyłączyć? Prosze o pomoc!

I jeszcze jedno: nie moge znaleść sterowników do apratu wbudowanego do laptopa, wiec jeśli znajdzie się ktoś tak obeznany że bedzie znał ten model po podzespołach i bedzie wiedział jaki w nim mam aparat to prosze o nakierowanie mnie. :smiley:

A nie możesz po prostu nacisnąć klawiszy:

Fn + F7 ??

A co do sterów to jak masz od XP’ka to je zainstaluj, powinno działać, przynajmniej ja tak mam u siebie na Viście stery od XP’ka bo te pod Viśtę się nie chciały instalować :slight_smile:

Dzieki za szybką pomoc;) Ale niestety podany przez Ciebie skrót “gasi” mi tylko ekran.

To pewnie u Ciebie jakiś inny przycisk wyłącza touchpad’a: Fn + coś tam.

U mnie ekran jest wyłączany po przyciśnięciu Fn + F6 więc u Ciebie może jest na odwrót, zresztą powinieneś mieć na tych F’ach narysowane coś w stylu ekranu i ręki - to jest od touchpad’a.

Nigdzie nie mam znaczku mówiącego że to może to wyłącza. Mam osobny do tego przycisk obok przyciku do wyłączania i włączania komputera i są tam jeszcze inne przyciski. Ale on nie działa, do tej pory działał pod win xp. Nie moża tego jakoś w systemie wyłączyć? :?

w biosie masz takie coś jak “disable touchpad” (przynajmniej w większości laptopów). Albo nacisnij ctrl+alt+delete uruchom “Task manager” chyba to jest Menedzer urządzeń (nie miałem nigdy pl windowsa:p) potem plik>Nowe Zadanie(uruchom) i wpisz dxdiag powinno ci wyskoczyć takie coś:

http://img103.imageshack.us/my.php?imag … 847aj4.jpg

i podaj model laptopa, to się sciągnie sterowniki.

W acerach nie ma opcji disable touchpad (przynajmniej w moim). Do wyłączenia touchpada służy kombinacja klawiszy Fn+ F7.

Co do sterowników to poszukaj…

http://support.acer-euro.com/drivers/downloads.html

http://www.acerpanam.com/flex/acerdrivers/bin/drivers.html?CFID=4391835

wciśnij Fn i szukaj na klawiszach od F1-F7 ikonki podobnej do touchpad’a… wciśnij jednocześnie i gotowe ! :wink:

Witam,

glubisz , podaj dokładny model swojego laptopa (znajdziesz go może we właściwościach systemu, albo na spodzie lapka).

Producent Twojego touchpada to zapewne Synaptics.

W jego nowych sterownikach jest jedynie opcja wyłączenia Touchpada na stałe. Wtedy możesz działać tylko z podpiętą myszką USB. Gdy ją odepniesz pozostanie Tobie tylko klawiatura.

Miałem podobny problem, mój lapek (Lenovo N200) nie ma skrótu klawiszowego Fn+FX odpowiedzialnego za touchpad. Jednak ja chciałem móc wyłączać touchpada tylko gdy była podpięta zewnętrzna mysz. Musiałem kombinować na około i na szczęście się udało.

Oto rezultat: forumDP - Touchpad w Laptopie - jak wyłączyć?

Pozdrawiam,

Rafał

poszukaj w książce dołączonej do laptopa funkcji odpowiedzialnej za to, masz tam wszystko dobrze opisane