Jak wyłączyć(ubić/zabić) messengera na stałe dopóki go znowu nie uruchomie

Mam proste pytanie, czy jest jakaś aplikacja która sprawi ,że mogę jednym kliknięciem wyłaczyć messengera (fb) i dopiero jak znowu klikne na ikonkę to się uruchomi?

Pytam bo kupilem nowy tel Xiaomi redmi note 5, wczesniej xiaomi redmi 4 pro, i mam najnowsza wersje, i w poprzednim telefonie uzycie klawisza to zamykania aplikacji Lewy systemowy ubijało wszystkie aplikacje, i nawet kiedy ktoś napisał potem do mnie wiadomość na messengerze to nie dostawałem jej dopoki nie uruchomilem messengera.

Teraz jesli go w ten sposob niby wyłaczam, to ja ktoś napisze wiadomość to i tak przychodzi powiadomienie ;o

I teraz tak
a) Nie nie chce wyciszać kowersacji
b) nie nie chce wchodzić za każdym razem w ustawienia->uruchomione plikacji i tam je ubijać

Szukam jakiejś apki która poprostu raz a) ubije mi messengera b) nie pozwoli messengerowi samemu się uruchomić
Swoją droga co to za czasy jak APLIKACJE jakim kur*** prawem uruchamiają i działaja mi w TLE?!

Z góry dzięki

Nie ma takiej opcji, ale jest pewien sposób :slight_smile:

Wywal messangera i po prostu jak będziesz chciał sprawdzić wiadomości, wejdź na przeglądarkę.

Bo te aplikacje pod spodem mają USŁUGĘ która dba o wiele aspektów jej działania, np. wysyłanie i odbieranie wiadomości bez aktywnego okna aplikacji, wznawianie wysyłki przy zerwanym połączeniu sieciowym, potwierdzanie dostarczenia i wiele innych. :slight_smile:

W Huawei P20 z Android 8 mam opcje “Uruchamianie aplikacji” w ustawieniach baterii. Dają one możliwość między innymi wywalenia ich z siedzenia w tle.


Druga rzecz to wyłączenie usług FB, które sa wgrane na stałe w system. Ustawienia -Apkikacje - Pokaż procesy systemowe. Szukamy FB i wyłaczamy.


Zobacz czy nie masz coś podobnego. Ewentualnie Greenify.

Mam Redmi N4, więc możesz mieć tak u siebie:

  • wejdź w “ustawienia”, a potem w części dla aplikacji w “zainstalowane aplikacje”
  • znajdź na liście ten swój messenger i w sekcji “uprawnienia” znajdź opcję autostartu
  • domyślnie będzie włączona, więc wklikaj się w “autostart” i powinieneś mieć 2 opcje do wyłączenia: zezwól na automatyczne uruchamianie i druga na uruchamianie przez inną aplikację
  • obydwie powinny być wyłączone.
    Potem w w ogólnym oknie ustawień wejdź w “uprawnienia” i jak pojawi się okno wybierz pozycję “autostart” - sprawdź czy tu też messenger ma wyłączone automatyczne uruchamianie.
1 polubienie