Jak wyłączyć windows defender?

Wyłączam program a on sie automatycznie sam włącza przy restarcie. W centrum akcji także pojawia się informacja że brak antywirusa. Jak to wyłączyć ?

Jeśli masz jakiś inny swój antywirus, to defender powinien sam się wyłączyć.

Wyłącz usługę w panelu konfiguracji systemu. 

 

Start/Uruchom/msconfig/Usługi/Odznacz Windows Defender.

gdy odznaczam i daje zastosuj - sama sie zaznacza

Czego nie ma? Usługa musi tym być. Kwestia czy działa, czy nie.

Jeżeli dobrze kojarzę, to jeśli nie masz innego antywirusa, to Defender będzie ci musowo chodził.

Nie będzie. Można go wyłączyć. 

Odyniec_Stary

post-216462-0-68501600-1438881958_thumb.

Windows 10? Może się mylę i w tym systemie wprowadzono ten upierdliwy przymus.

No dział o Windows 10 i screen z Windows 10 :wink:

W takim razie wszystko jasne :wink:

 

Zainstaluj sobie innego antywirusa, albo naucz się żyć z defenderem. 

W 7 i 8 dało sie wyłączyć w ustawieniach a w W10 nie da rady z tego co wyczytałem ,

ale ja nie chcem dendendera i antywirusa :slight_smile:

Pobierz i uruchom NoDefender.exe a następnie możesz go skasować w Program Files

NoDefender.exe ta sama nazwa brzmi mi podejrzanie, widziałem to i nie instaluje syfu

Defendera nie da się wyłączyć w usługach ponieważ jego opcje tam są nieaktywne. Jedyny działający sposób to zmiana w rejestrze http://www.tenforums.com/tutorials/5918-windows-defender-turn-off-windows-10-a.html (dla nieobeznanych, Option Two i potem pobierzcie plik reg z punktu 3 i go uruchomcie)

zainstalowałem Avast-a i nie mam powiadomień czy moge w jakiś posób wyłączyć teraz windows defender czyli antyspaware , bo rozumiem że avast ma go i przy okazji antywirus bo nie chce mieć zabezpieczeń żeby nie obciążały kompa ? :slight_smile:

Ja użyłem programu NoDefender i teraz mam z głowy Defendera także polecam :slight_smile:

Skoro zainstalowałeś avasta, to Defender się sam wyłączył.

tak,wiem , nawet w ustawieniach nie mozna zmienic . ale ja nie chce mieć żadnej “ochrony”

Ponieważ lubisz mieć podwyższoną podatność na ataki?