Jak wyłączyć włączoną funkcję "foldery" w menu widok?

(Kafu7) #1

Witam,

mam problem z wyświetlaniem folderów w Windows XP. Wszystko zaczęło się po zainstalowaniu nowego systemu. Otóż gdy wchodzę na wybraną partycję okno otwiera mi się z widocznym po lewej stronie paskiem (tak jak na rysunku)

33cdadf9be662a26med.jpg

Ja chciałbym jednak, aby nie był widoczny pasek boczny, a każde nowo otwarte okno wyświetlało się bez paska (to znaczy w ten sposób)

b13bf03104ebc8ccmed.jpg

Mogę sobie oczywiście wyłączyć przez przycisk "foldery" ten widok, jednak jest to rozwiązanie chwilowe - kiedy wyłącze ten widok i kliknę w jakiś folder, otwiera on mi się w NOWYM aktywnym oknie, dodatkowo z widocznym po lewej stronie paskiem (tak jak na rysunku poniżej)

bc2e0ffb2cc33e34med.jpg

Próbowałem takiego sposobu: wyłączyłem opcje "foldery" w oknie, następnie wszedłem w menu Narzędzia - opcje folderów - widok i wcisnąłem "zastosuj do wszystkich folderów" (rysunek poniżej)

e5fdb1331d0aeb02med.jpg

Niestety, ale takie działanie nie przyniosło rezultatu. Przy kolejnym otwieraniu folderów/partycji sytuacja wygląda tak samo jak opisałem to wyżej.

Czy ktoś z Was będzie w stanie pomóc mi rozwiązać ten problem ? Jak skutecznie wyłączyć pojawianie się tego paska z boku okna ? Chciałbym aby każdy kliknięty folder otwierał się w tym samym oknie, a nie w nowym.

Z góry dziękuję za pomoc.

(Danielm86) #2

Sprawdź zakładkę Ogólne w opcjach folderów :wink:

(Dawid Czernek) #3

Widok -> Pasek eksploratora -> odznacz " Foldery"

(Agatonster) #4

pilot373737 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kafu7) #5

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś, jednak to działanie jest tym samym co kliknięcie guzika "Foldery" na pasku menu. Niestety nie przyniosło to rozwiązania, sytuacja jest cały czas taka sama jak opisana w moim poście.