Jak wyłączyć wybieranie systemu

siema mam problem przy starcie systemu muszę wybrać system co robić mój boot.ini to

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS.0=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

jeśli wybierasz podczas startu pierwszy system to wykasuj 2 linijkę z boot.ini a jeśli drugi to wykasuj 1 i zapisz

Z opisu folderów wynika, że masz dwa Windowsy XP na jednej partycji, więc ułatwię.

Jeśli chcesz usunąć pierwszego zainstalowanego XP-eka, to wywal linię drugą (oczywiście tą zaczynającą się na multi), a jeśli drugiego to pierwszą linię (też linia zaczynającą się od multi).

ale jak to zrobić jak przy zapisaniu pisze zła Ścieszka

tez tak kiedyś miałem, to skopiowałem cały tekst do notatnika, skasowałem niepotrzebną linijkę, zapisałem nowy plik boot.ini na pulpicie(tylko jak będziesz zapisywał nowy plik to musisz ustawić typ jako wszystkie pliki a w nazwie dopisujesz .ini i ten nowy boot.ini podmieniasz z tym na dysku

ale gdzie jest ten plik boot.ini

Na partycji systemowej. Jest ukryty.

Zobaczysz go jak w Opcje folderów w zakładce Widok odznaczysz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

Zaznaczona musi być też opcja Pokaż ukryte pliki i foldery

zrobiłem i nadal mi wybiera

Jeśli wykasowałeś drugi zainstalowany system (WINDOWS.0) to zmień linijkę:

na