Jak wyłączyć wybór systemu?

Tak jak w temacie. W jaki sposob mogę wyłączyć wybieranie systemu operacyjnego przy uruchamianiu kompa. Mam tylko Windowsa Xp Pro SP2 PL.

Podobny problem

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45447&

jj121

START -> Uruchom -> C:\boot.ini

Wklej na forum zawartość tego pliku.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Zakiładam, ze system startuje Ci z partycji podstawowej czyli C:\ tak wiec skasuj tę linie :

Pozdrawiam.

A który XP pracuje na partycji C czy innej.

mozesz też zmienic czas wyświetlania wyboru :wink:

Czyli przestawić timeout z 30 na 0

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Jak masz na c

OTy-kosmos.JNJN

JA dziś miałem to samo!! Sformatowałem dysk i zainstalowałem system i nie wiem skąd mi się to wzięło! Czy wejdę na jedną zakładke czy na drugą jest ten sam system! I to tak samo można usunąć?

Zobacz co napisał lazikar i jak wygląda boot.ini - jak system masz na dysku C - wszystko pisze.

Mam jeden system na dysku C a wyskakuje że są dwa!

Wklej tu zawartość pliku boot.ini zobaczymy.

[boot loader]

timeout=30

default=signature(3da0f3a3)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

signature(3da0f3a3)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

Prosze!

Wyedytuj swój plik boot.ini w notatniku i zastąp całą zawartość tym co powyżej i zapisz jako boot.ini.

oki

DZIEX

Lub z konsoli R komenda:

fixboot

Pomoc:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Już działa wszystko jak należy! Dzieki jeszcze raz! Spoko z was ekipa pomocnicza!

Sprawdź czy plik boot.ini po tym zabiegu ma status systemowy i ukryty - jak nie nadaj mu takie atrybuty.