Jak wyłączyć zintegrowaną karte graficzną?

Witam, parę dni temu zakupiłem Laptop ASUS X53BR X53U E-450

Procesor AMD Dual Core E-450 2x1,65GHz

Dysk twardy 500GB

Grafika AMD Radeon HD7470 1GB

6GB pamięci operacyjnej RAM DDR3

Gdy włączam Menadżer Urządzeń i rozwijam liste “Karty Graficzne” to pojawiają sie dwie:

njdiz.jpg

* AMD Radeon HD 6320 Graphics

* AMD Radeon HD 7470M

* Wydaje mi się że pierwsza z listy Karta Graficzna to zintegrowana a druga, to ta na której mi zależy i gdy klikam ppm na AMD Radeon HD 6320 Graphics i daje wyłącz bądź odinstaluj to laptop się zwiesza i nie odpowiada. W zestawie otrzymałem tylko jedna płytkę ze sterownikami (być może do zestawu powinna zostać dołączona jeszcze płytka ze sterownikami do tej karty, ale myślę że tu użytkownicy forum pomogą mi z tym problemem).

Mój problem polega na tym że chce wyłączyć zintegrowana kartę graficzna i by jako “główna” była Radeon 1 Gb… ale zupełnie nie wiem jak to zrobić.Myślałem tez o tym by ściągnąć z sieci sterowniki do tego modelu karty ale tez znaleźć nie potrafię.Przeglądarka przewija się “poklatkowo” ze tak to ujmę i choćby gra o minimalnych wymaganiach sprzętowych sprawia mu problemy…

Jestem nowym użytkownikiem i nie wiem czy w odpowiednim miejscu napisałem mój problem…

Bardzo prosze o pomoc…

W Biosie zmień opcję PowerXpress na dGpu to wyłączy zintegrowanego HD6320, i zostanie tylko HD7470.

Masz poczytaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1442318.html

Zostaw tak jak jest, zaoszczędzisz na zużyciu prądu.

Obie karty działają, sterowniki amd będą decydowały której karty użyć w danym momencie lub dla danej aplikacji.

anqu , jakbyś przeczytał temat który podałem to wiedziałbyś że nie ma to az tak wielkiego wpływu na baterię. Czy działają obie karty na raz czy zintegrowana, czy tylko dedykowana.

  • faktycznie, zgadzam sie z igrek… Czytałem również temat który podesłał i rzeczywiście jest mała różnica pomiędzy użyciem baterii na karcie zintegrowanej, oraz dedykowanej.

@igrek znalazłem wiele podobnych wątków w sieci na temat który opisałem powyżej i wszędzie jest opisane tak by w BIOS-ie zmienić opcje z PowerXpress na dGpu. Nie jest moja mocna stroną zabawa w BIOS-ie, gdyż są tam opcje gdzie przez nie umiejętne ich wł/wył mogę coś zj***c… Przeszukałem wszystkie opcje by natrafić na zmianę tego PowerXpress na dGpu, ale za cholere tego tam nie ma :expressionless: . Zaktualizowałem ze strony producenta BIOS-a chyba do najnowszej wersji 2.10.1208 ale w dalszym ciągu nie mogę tej opcji znaleźć.

  • Mógłbyś mnie na to jakoś nakierować ?

Jeśli masz czas to porób zdjęcia z każdej zakładki z biosu to ci podpowiem, wiem że to czasochłonne ale biosy się od siebie troszkę różnią.

EDIT: U mnie jest to zakładka ADVANCED i niżej jest tam VGA Mode Select. Tam się wybiera pomiędzy powerxpress a dGpu.

Tylko nie wiem czy grafikę zintegrowaną w procesorze można wyłączyć.

FuckzOr ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Okej, mianowicie :

Zakładka 1 Main :

1334348191962.jpg

Zakładka 2 Advanced :

1334348214680.jpg

Zakładka 3 Boot :

1334348230019.jpg

* Security to ustawienie hasła a Save Exit to wiadomo…

Chciałbym dodać ze przeglądarka przewija sie poklatkowo i załączenie gry przegladarkowej powoduje użycie procesora CPU ~ 58 - 60 %. Nic oprócz przeglądarki nie jest włączone (np. Odtwarzacz, komunikator czy inny program).

Laptop jest “funkiel nówka” i ma wgrane wszystkie sterowniki które były do niego dołączone.

Czytając forum asusa natknąłem się na podobne problemy użytkowników którzy posiadają karty nvidii i intela, po prostu się nie da wyłączyć. Ale może ktoś wie jak. Powiedziałem co wiedziałem nic więcej już nie poradzę. Proponuję skontaktować się z supportem asusa i zapytać czy jest taka możliwość.

…cały czas czekalem na ciebie az mi odpiszesz :frowning: . Mysle teraz nad wypowiedzią

@angu Obie karty działają, sterowniki amd będą decydowały której karty użyć w danym momencie lub dla danej aplikacji.

Nawet jeśli komp sam będzie decydował co i jak to proszę naprowadź mnie na to, dlaczego jak włączę przeglądarkę to przewija się “poklatkowo” jak już kilka razy wspominałem o tym. Włączę gierkę przeglądarkową i tnie jak ■■■■■■■. Użycie procka jest duże… Wydaje mi się ze muszę tu chyba jakiegoś programu użyć bym wkleił tu na forum logi z niego. Wiele w sieci znalazłem wątków na temat dużego użycia procesora ale żaden nie został definitywnie zakończony. Wiesz, jeśli już pozostanę przy tych dwóch kartach to zastanawiam się co może tak spowalniać prace Laptopa. Za nim będę dzwonić do serwisantów Laptopa którego zakupiłem to chciałbym trochę wiedzy nabyć i możne coś na własną rękę podziałam…

* włączam IE8 czy FF, następnie ALT+CTRL+DELTE i użycie procka widzę około ~ 60 %. Może to powoduje ze tak tnie się wszystko… (mam tu na myśli poklatkowe przewijanie sie przeglądarki czy aplikacje Flash)…

A wszystkie flashe sterowniki, i przeglądarki są w najnowszych wersjach?

Firefox wersja 11 (najnowsza) i Flash Player dziś zaktualizowany…

Plyta ktora byla dołączona do lapka pisze " Supports Windows 7 64-bits only", dlatego tez jest zainstalowany Ultimate x64

i wszystkie stery tez sa w wersjach aktualnych, gdyż sprawdzalem na stronie Asus’a…