Jak wylogować się z konta administratora?

(H@wkeye) #1

Zalogowałem się na komputerze jako Administrator. Teraz nie chcę już korzystać z komputera w randze Administratora tylko zwykłego użytkownika. Problem polega jednak na tym, że owszem mogę się zalogować do konta Administratora, ale w wyniku jakiegoś prawdopodobnie mojego błędu lub przełączenia nie mam dostępu do opcji konta np. zmiany nazwy, hasła czy usunięcia konta. Wiem, że za pomocą komendy w konsoli control userpasswords2 można np. usunąć obecne konto, ale wcześniej powinienem utworzyć inne konto zwykłego usera aby to było możliwe i się wylogować z obecnego konta.

Po wpisaniu tej komendy wyświetla mi coś takiego

W Panelu sterowania > Konta użytkowników mam wpisane jako typ konta: Konto z ograniczeniami lub Nieznany typ konta ale chronione hasłem, a powinno być Administrator.

Pytanie: jak odzyskać dostęp do opcji konta Administrator, wylogować się z niego, usunąc je i założyć nowe konto w randze zwykłego użytkownika ?

(Mczerkawski) #2

Użyj ponownie komendy control userpasswords2 i spróbuj dodać nowego użytkownika klikając na przycisk "Dodaj...", a następnie zaznacz nowo stworzonego użytkownika i kliknij przycisk "Właściwości", i w zakładce "Członkostwo grupy" wybierz poziom Administrator. Gdy czynności wykonasz prawidłowo, uruchom ponownie komputer, zaloguj się na nowe konto i tam dokonaj zmian w ustawieniach swojego "źle skonfigurowanego" konta użytkownika.

(H@wkeye) #3

Dobrze, dziękuję zrobiłem tak i już prawie wszystko wróciło do normy, mam dostęp do opcji swojego konta. Jednak nadal po włączeniu kompa pojawiają się dwie nazwy moja i nowa przeze mnie stworzona, i muszę kliknąć którąś aby system się otworzył. Dawniej tego nie było, co zrobić by tę czynność anulować ? Tak myślę, że może się to wiązać z tym, że moje konto Administratora ustawiłem na prywatne i stąd konieczność logowania i to jest taka pozostałość. Po wejściu do konta zmieniłem oczywiście rangę, usunąłem hasło, typ konta. Nadal jednak nie wiem jak wylogować się z konta Administratora, następnie je usunąć i stworzyć konto Standardowego użytkownika tak jak to było u mnie do tej pory. Czy może właśnie muszę stworzyć nowe konto w Kontach użytkownika, a następnie za pomocą polecenia control userpasswords2 usunąć konto Administratora ?

(pawcio1212) #4

http://www.pcworld.pl/news/360152/Jak.w ... sta.7.html