Jak wymienić wiatrak w laptopie MSI CX 640

(Sandall) #1

Witam, 

średnio znam się na tych sprawach, ale od jakiegoś czasu bardzo głośno chodzi mi wiatrak w laptopie, chciałbym go wymienić, ale nie wiem na jaki i czy jest to skomplikowana operacja czy dam rade sam, trochę się grzebałem przy stacjonarnych kompach, ale w laptopie nigdy, proszę o pomoc w wyborze wiatraka i mniej więcej opisać co i jak, dziękuje i pozdrawiam!

(dixick) #2

znając budowe lapropa musiałbyś zdjąć całą górną odudowe(napierw klawiature później resztę) chyba że jest dostęp do wiatraka pod małą klapką tam gdzie masz dostęp do HDD i  RAM ale raczej nie będzie, musisz robić to ostrożnie bo napewno są ukryte zatrzaski które można łatwo uszkodzić i później będziesz miał szczeliny w odudowie najbezpieczniej jak oddasz do serwisu lub do kogoś kto się zna na takich wymianach, nie zapomnij wymienić pasty termoprzwodzącej pod wiatrakiem.

a czesem stary wiatrak nie jest zatkany kurzem i dlatego tak głośno chodzi?

(Sandall) #3

24306621636319030237_thumb.jpg

znajduje sie on tutaj, ale po dokreceniu tej klapki widze go, ale nie wiem jak go wymontowac, bo jest do niego jeszcze doprowadzona jakby dysza miedziana, kurzem wlasnie nie jest zapchany, pozatym chodzi dziwnie, raz cicho a raz jakby na pelnych obrotach i niema to zwiazku z tym czy jest mocno obciazony komp

(Tifosopl) #4

Tutaj masz pokazane jak go odkręcić, to nie ten sam model ale chyba tak samo będzie u Ciebie.

..

(struart) #5

Wiatrak jest przykręcony na 2 śrubkach potem musisz odkręcić całe chłodzenie (ta miedziana dysza :D) wtedy wyciągniesz cały wiatrak następnie na nim są 3-4 małe śrubki trzymające górna część obudowy po tym masz pełny dostęp do niego :stuck_out_tongue:

(system) #6

Również ten link powinien Ci pomóc, choć model jest nieco inny:

(Jjoasz) #7

no, jak chcesz wymieniać wiatrak w laptopie, to najlepiej na młym wodny, jest bardziej niezawodny... 

inna sprawa, że laptopy nie mają wentylatorów a turbiny gwoli ścisłości, z angielska zwane blowerami i w dodatku wymieniać nie musisz, wystarczy wyczyścić z kurzu 8)

(Bowjan) #8

Nie trzeba niczego wymieniać. W MSI głośny wiatrak to info że zatkane są otwory wentylacyjne.Wystarczy(często bez rozbierania)przedmuchać porządnie otwory wentylacyjne. Przydatny do tego jest odkurzacz i butla ze sprężonym powietrzem.Efekt wręcz natychmiastowy - lap lepiej chodzi a wentylator robi się cichy !!

(Sandall) #9

wyczyscilem jak kolega jasieczek radzil, i faktycznie jest poprawa, dziekuje wszystkim za pomoc! ;]