Jak wymusić dowolną rozdzielczość w winxp

Witam,

wczoraj włączyłem xp i ujżałem poprzestawiane ikonki + rozdzielczość 13??x768 (nie pamiętam dokladnie jaką), poprzednie ustawienia znikneły - miałem 1440x900, chcialbym jakoś wymusić (rejestr?) na windows uzycie mojej natywnej rozdzielczości monitora.

Pozdrawiam

jeżeli masz kartę graficzną Nvidia, to rozdzielczość możesz ustawić w Menadżerze Nvidia/Panelu sterowania Nvidia :slight_smile:

wiem, ale w tym sęk, że nie ma tam mojej 1440x900 (oglądałem aplikację z każdej strony w poszukiwaniu np ręcznego wpisu tego czego potrzebuję)

Sprobuj zainstalować na nowo sterowniki do monitora, być może system coś z nimi pokaszanił i część rozdzielczości jest niedostępna.

na stronie (od monitora) jest info, że jest PnP i nie posiada sterownika, instalowałem też sterowniki najnowsze nvidii w nadziei że zadziała, niestety :frowning: kiedyś mialem w rękach lap. sony 1024x640 (albo 1024x480 - taki malutki) i jakimś cudem (trafiłem fartem?) ustawiłem to edytując rejestr, próbowałem już sztuczkę powtórzyć (przez pół dnia) ale się poddałem - nie znalazłem…

W ustawieniach monitora spróbuj wyłączyć funkcję “Ukryj tryby których ten monitor nie obsługuje” bo może się Windowsowi wydawać że… itp… albo spróbuj usunąć monitor niech sobie go znajdzie raz jeszcze…

Aibo zainstaluj taki monitor: “Digital flat panel 1440x900” (monitor, aktualizuj sterownik, ręcznie, odznacz wyświetl zgodny sprzęt, w grupie standardowe typy monitorów"

JoeMix, sęk w tym, że nie mam takiego jaki podałeś, już chciałem poprosić kogoś kto posiada monitor z taką rozdzielczością i można do niego ściągać sterownik o podanie typu/modelu… lecz gdy teraz włączyłem xp… zadziałało moje 1440x900, wykrył też typ monitora czego wcześniej zrobić nie chciał (co prawda pierwszy raz zobaczyłem pewien mix, “klasyczny windows” a pasek i “start” był od motywu z xp :mrgreen: ) - w każdym razie działa ale… poproszę jednak kogoś życzliwego z forum o info jaki monitor posiada plik.inf od producenta obsługujący 1440x900@60

dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam