Jak wymusić zapisywanie danych w tablecie na karcie microSD

Przyznaję, że Android nie jest moją mocną stroną. Jakoś nie zdołał mnie zachwycić i na smartphonie używam WP. Nic nie wiem o root itp. 

Mam tablet z Biedronki myTAB 7+ DualCore, wiem, że beznadziejny, tylko 512 MB pamięci, oraz ten najnowszy Q Premium, kupiony specjalnie na prezent dla małego, niespełna 7 letniego dziecka.

Pomyślałam, że o ile na tym pierwszym poszłyby jakieś gry, bo o to tylko w sumie chodzi, to mogłabym go jakoś podrasować (o ile to w ogóle możliwe) i dać jako pierwszy. Nigdy nie wiadomo w jakim czasie zostanie zepsuty w czasie pierwszego kontaktu z tak małym dzieckiem.

W tablecie jest karta microSD 32 GB Class 10 firmy Kingston. Wszystko jednak ładuje się na pamięć Nand Flash a karta jest wykrywana ale czysta. Czytałam o tzw. rootach itp. ale niewiele o tym wiem. Proszę o jakieś wskazówki, ewentualnie linki z których mogłabym skorzystać o ile w ogóle na tak słabym sprzęcie dałoby się cokolwiek zmienić na korzyść.

W teorii powinna działać pewna opcja, z której w sumie nigdy nie korzystałem (a która, jak widziałem w instrukcji do myTab 7 DC istnieje) w ustawieniach andka. Przejdź do “Ustawienia”-“Aplikacje”, następnie przesuń palcem po ekranie z prawej do lewej tak by przejść z “Pobrane” na “Na karcie SD”/“Karta SD”. W tym miejscu będzie wyświetlona lista wyszstkich aplikacji, które mogą zostać przeniesione na SD. Tapnij w którąś na tej liście, następnie w przycisk “Przenieś na kartę SD” (inne możliwe nazwy tego przycisku: “move to sd”, “move to SD card”, lub jak to na moim lenovo “przenieś do karta sd” ;)). Po tej operacji, przeniesiona na kartę aplikacja na w/w liście dostanie bodaj zielonego “ptaszka” (checkbox po prawej od nazwy) i to wszystko co trzeba zrobić w tej sprawie. Ale czy opcja działa, to musisz już sama sprawdzić w praktyce.

Jeśli sposub wyżej nie działa polecam:

ROOT- większe prawa użytkownika jeśli masz zamiar to robić najlepiej zrób tym programem http://www.kingoapp.com/android-root.htm

Link2SD- wymaga root. Aplikacja przenosi aplikacje na kartę SD.

Co do wydajność.

SetCPU- wymaga root. Aplikacja podkręca procesor.

swapper- dodaje ramu.

Pytania ? pisz pw. 

Opcja o której pisze manieKMP przenosi na kartę SD, ale tak jest wykrywana pamięć wewnętrzna, ta o której pisałam Nand Flash, a nie na zewnętrzną kartę pamięci SD, a o to mi głównie chodzi.

Procesora nie będę podkręcać bo go pewnie trafi szlag, to słaby sprzęt. Co tego ROOT -  trzeba modyfikować wpisy w rejestrze, czy program robi to sam, jeśli chodzi o możliwość przeniesienia aplikacji? Poproszę trochę więcej info jak to wygląda. Wcześniej sprawdzę na str. producenta czy jest dostępny system do ponownej instalacji jeśli coś pójdzie nie tak jak trzeba, bo tego nie wiem.

Spokojnie.

program robi wszystko za ciebie jedyne co to musisz w pewnym momencie podłączyć kabel usb do komputera :slight_smile:

po wykonanej operacji na tablecie będziesz miała zainstalowaną aplikacje supersu aplikacja posiada pełen unroot czyli, że po skorzystaniu z tej opcji roota po prostu nie będzie i wszystko zostanie po nim usunięte.

Co do link2SD jest to darmowa aplikacja dostępna w sklepie play.

Aplikacja jest po polsku jest banalna wystarczy włączyć wybrać aplikacje która nas interesuje kliknąć z przytrzymaniem i kliknąć przenieś na kartę sd wszystko.

Aplikacją można usuwać aplikacje jak również aplikacje systemowe a także robić z swoich aplikacji aplikacje systemowe.

Wcześniej zapomniałem napisać, że przed instalowaniem link2SD trzeba pobrać program

 http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/MiniTool_Partition_Wizard.html

i zrobić na karcie SD nową partycje 

https://www.youtube.com/watch?v=ITiQWcZtYEQ

Przepraszam zapomniałem się .