Jak wypakować pliki z ZIP?

jak to zrobić zeby taki pobrany program zainstalować ?

Tym programem rozpakujesz pliki z ZIP: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=629&WinRAR+3.71+PL

Ja zaproponuje darmowy i równie funkcjonalny (rozpakowywanie archiwów) :arrow: IZArc

Więcej do wyboru :arrow: Kategoria: Kompresory plików

do zipów nie trzeba żadnego programu. windows sam je otwiera

Pobierz, zainstaluj program 7-Zip.Jeżeli jakiś plik będzie spakowany, klikasz prawym przyciskiem myszy na nim, otwiera się menu i tam jest opcja otwórz za pomocą, możesz ustawić od razu w programie aby wszystkie spakowane pliki otwierać za jego pomocą.Jest szybki i skuteczniejszy od systemowego. Ja osobiście systemowy mam wyłączony.

Windows XP sam wypakowuje pliki. Wystarczy tylko kliknąć na takie polecenie:

cosikkkedi9.jpg

własnie o to mi chodzi, nie chce żadnego programu tylko chce umieć to zrobić sam, wiec jak???

olcia9393 napisała, jak to zrobić. Klikasz na plik .zip a po lewej stronie ukazuje się opcja “Wyodrębnij…”

ale nie wiem o co chodzi? foldery zip otwierają się jak zwykłe foldery i możemy kopiować ich zawartości itp.

SEti foldery zip otwierają się normalnie jak każdy inny folder i można w nim pliki otwierać kopiować i wklejać, jedynie przy opcji Usuń pokazuje się takie okienko:

komunikatkm6.jpg

I oczywiście jak treść komunikatu wskazuje pliki usuwają się trwale z archiwum bez “przesiadki” w Koszu…

Zapomniałam wcześniej napisać, że polecenie opisane przeze mnie we wcześniejszym poście pojawia się po dwukliku na folder zip

edit:

sosen86 sorki za posądzenie o niewiedzę 8)

tak tak :slight_smile: wiem :wink: to akurat była odpowiedz to postu wcześniejszego :slight_smile: