Jak wypalić obraz ISO DVD?

Próbowałem wypalić obraz ISO płyty DVD za pomocą Brasero, jednak podczas wypalania pojawił się jakiś błąd i płyta do kosza. Teraz mam tylko jedną płytę DVD i muszę wypalić poprawnie obraz. Tenj obraz, to WIndows 7, obraz działa na 100%, bo udało się zainstalować system na maszynie wirtualnej.

A jaki błąd? Spróbuj innego programu np. K3b.

brasero ma problemy z obrazami dvd, zainstaluj k3b bądź gnome-baker

Hm… a czy przy Nero takich problemów nie będę miał?

Nie powinno być.

Dobra, na razie symuluje się nagrywanie z prędkością 4x.

Brasero jest ogólnie wadliwe, Nero podobno też nie najlepiej radzi sobie z ISO ale ImageBurn na pewno Cię nie zawiedzie albo Ashampoo Burning Studio.

Pozdrawiam!

Z ciekawości zapytam - te programy, które podałeś są dostępne na Linuxa bo chętnie bym je na nim użył? :wink:

PS. Na przyszłość zwróć uwagę na pytanie z jakiego działu odpisujesz :wink:

Z wymienionych, jedynie Nero ale skoro Kijek pisał o Nero to zrozumiałem, że chodzi mu o wersje Windowsową, dlatego podałem mu jeszcze inne tytuły, gdyby chciał nagrywać płytę na Windowsie :slight_smile:

Przecież wiem, w jakim dziale piszę, spędzam w nim w końcu 95% czasu podczas pobytu na forum, pozstałe 5% to czas spędzony w innych działach :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

No wiesz, dalej nie całkiem się z Tobą zgadzam: http://www.nero.com/plk/linux3.html :wink: Co Ty na to? :stuck_out_tongue:

Witam.

Można też w trybie tekstowym:

cdrecord -v dev=0,0,0 /ścieżka/do/obrazu/image.iso . Dobrze jest też mieć płytę DVD-RW. Obrazy dobrze nagrywa K3b.

Teraz to nie rozumiem o co Ci chodzi, przecież pisałem, że z wymienionych windowsowych programów, jedynie Nero jest w wersji dla Linuksa.

Można jeszcze dodać prędkość nagrywania:

cdrecord -v dev=0,0,0 speed=4 /ścieżka/do/obrazu/image.iso

Pozdrawiam!