Jak wypalić obraz *.iso Linuksa na CD lub DVD?

Ściągnąłem właśnie z tej strony Ubunt

http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

jest to plik spakowany zajmujący okolo 700 mg chcem to wypalić na cd lub nie wiem na dvd żeby instalacja ruszała z płytki. :stuck_out_tongue:

thx z góry za pomoc :slight_smile:

Może sprawdź sumy md5 tego pliku z tą na stronie. Masz tam opis

Możesz wypalić na CD. Potrzebuejsz tylko programu. Może być Nero, może być darmowy DeepBurner. Musisz tylko wybrać opcję “Wypal obraz płyty”. Wskazujesz lokalizację ściągniętego pliku i już :wink:

Płyta będzie się automatycznie uruchamiała podczas uruchamiania systemu (oczywiście pod warunkiem, że masz włączoną ustawioną w Biosie opcję bootowania systemu z napędu DVD/CD)

W żadnym wypadku nie powineneś tego obrazu rozpakowywać, np. WinRARem. Plik ten musisz nagrać jako obraz, np. w Nero lub programem do nagrywania obrazów na płyty ImageBurn.

Pozdrawiam!

dzięki mam Nero, będę coś próbował :stuck_out_tongue: Pozdro dla wszystkich :stuck_out_tongue:

UltraISO Premium Edition 9.3.0.2612 [PL] poszukaj wersji prtable

Potężne narzędzie pozwalające na tworzenie, rozpakowywanie, edytowanie, konwertowanie oraz wypalanie obrazów płyt CD. Dzięki niemu szybko i bezproblemowo można zmieniać pliki w obrazie ISO, tworzyć obrazy płyt CD oraz DVD (nie przekraczające 10 GB), jak również wypalać dyski na podstawie obrazów zapisanych na dysku twardym lokalnego komputera (dodatkowo można nadać im atrybut płyt startowych). Dodatkowo, program oferuje konwersję praktycznie wszystkich najpopularniejszych formatów obrazów do ISO, BIN, CUE, Nero (NRG), CloneCD (CCD, IMG, SUB), korzystając przy tym z wirtualnego czytnika CD. Ogólna liczba formatów obsługiwanych przez UltraISO przekracza 27 i obejmuje BlinkWrite (BW, BWT), CDSpace (LCD), CDRWin (BIN, CUE), CloneCD (IMG, CCD), DiscJuggler (CDI), Duplicator (TAO, DAO), Easy CD Creator (CIF), Fantom CD (MDF, MDS), Farstone Virtual Drive (VCD), Gear (p01, md1, xa), Instant Copy (pdi), Nero Burning ROM (NRG), Noum Vapor CDROM (VaporCD), NTI CD-Maker (NCD), Pinnacle Instant CD/DVD (PDI), Prassi (GCD, GI), RecordNow Max (GI), Roxio Easy Media Center (C2D), VCDROM Extension (FCD), Virtual CD (VC4, 000), Virtuo CD Manager (VDI), WinOnCD (C2D). Aplikacja posiada polską wersję językową interfejsu.

Producent: EZB Systems

Czyli jak już mam ściągnięty ten plik wyglądający jak spakowany w formacie .iso to go nie rozpakowywać, tylko muszę wybrac to :

http://img236.imageshack.us/my.php?imag … artfp5.jpg

nie. wybierz ccc9cef86113ffc8m.jpg

kk thx wielkie już się zabieram za wypalanie i instalowanie Ubuntu :stuck_out_tongue:

Gdyby coś nie poszło to spróbuj tymi programami:

CDBurnerXP(wmaga wczesniejszego zainstalowania pakietu .NET Framework 3.0)

1.Zainstaluj i otwórz program.

  1. Klik na przycisk Utwórz płytę z danymi.

  2. Wejdź w Plik->Nagraj płytę z pliku ISO.

  3. Klik na przycisk z …

  4. Wskaż lokalizację pliku ISO.

  5. Włóż czystą płytę do nagrywarki i klik na Nagraj płytę.

  6. Po zakończeniu nagrywania klik na OK w komunikacie.

Ashampoo Burning Studio 6 FREE

  1. Wybierz Utwórz/Nagraj obraz płyty-> Nagraj obrazy płyt CD/DVD/Blu-ray

  2. Klik na Przeglądaj.

  3. Wskaż lokalizację pliku ISO.

  4. Klik na Dalej.

  5. Włóż czystą płytę do nagrywarki i klik na Nagraj.

Wszystko poszło lux Ubuntu się instaluję i śmiga teraz pozostało mi rozgryźć ten system tylko :smiley:

A post was split to a new topic: Jak wypalić obraz *.iso Linuksa na CD lub DVD?