Jak wypełnić wybrane obszary kartki w Corel Draw X5

Witam, przy pomocy krzywych podzieliłem sobie kartę na 3 obszary i chcę żeby każdy obszar był w innym kolorze. W jaki sposób to się robi, bo jak daję wypełnienie, to tło wprowadza dla całej strony, a nie obszaru, który mnie interesuje.

niewiem jak to dziala w Corel Draw ale w Photoshopie jest zaznacz pole ktore cie interesuje i potem jest wypelnienie tylko i wylacznie tego pola…

mikber18 , tylko mnie nie interesuje jak jest w photoshop, tylko w Corelu. Gdyby to było tak jak piszesz, to nie zakładałbym nowego tematu.

Zobacz tutaj, mam nadzieje że pomoże

Obiekty umiem wypełniać. Chodzi mi o to, że przy użyciu krzywych Beziera zrobiłem sobie dwie fale i obszar nad pierwszą falą i pod drugą chcę wypełnić kolorem, a nie mogę tego zrobić, bo program traktuje to jako całość i jak kliknę w obszar nad pierwszą krzywą, to program wypełnia cały obszar roboczy, który przedstawia kartkę. Chodzi mi o ten sam efekt co tu: http://www.mojosoft.com.pl/szablony/thu … _92011.jpg. Wiem, że jest w tym programie jakiś knif żeby te obszary wytyczone przez krzywe był traktowany jako osobne tak jakby grafiki i wtedy można to normalnie wypełnić jak prostokąt, czy inny kształt, ale nie pamiętam jak to się robiło…

Nie słyszałem o takim knifie jeśli krzywa nie jest zamknięta, tak więc domknij ją i wypełniaj do woli :lol:

To w takim razie jak niby została wykonana ta wizytówka do której podałem link, skoro nie da się wypełniać w przypadku niezamkniętych krzywych?

Może być, że kształt był większy od ostatecznego obrazka i zamknął się poza widocznym obszarem, lub automatycznie zredukował się do jego wielkości, chociaż efekty tam widoczne wskazują raczej na pierwszą opcję.

Dobra, domknąłem te krzywe i jest już ok, chociaż jestem pewny na 100%, że jakoś inaczej to robiłem… :lol: Dzięki wszystkim za pomoc…