Jak wypompować powietrze z butelki domowym sposobem?

Witam, mam taki problem iż muszę wyssać całe powietrze, może nie całe ale dużą większość. Może to być butelka plastikowa albo szklana. Mam taką i jeszcze wężyk o średnicy 1 cm. Problem jest taki, że jak wysysam ustami, to nie ma bata, że jak wyjmę z buzi to powietrze automatycznie wleci spowrotem. Co mogę zrobić żeby wydumchiwać powietrze a jednocześnie jak przestanę, żeby nie wlatywało spowrotem? Myślałem, nad gruszką ciśnieniową ale muszę to zrobić do jutra, więc tylko domowy sposób się nadał.

Szklaną butelkę podgrzej w garnku z woda i przed schłodzeniem zatkaj.Plastikową wystarczy ścisnąć i zatkać.

jak plastykowa , to żaden problem :wink: po co “wysysać” powietrze ? zgnieć ją ! i zakręć :wink:

Prawdopodobnie to będą eksperymenty, w środku będzie się coś znajdować. Chcę samemu za pomocą rurki określać ciśnienie.

Z czego chcesz wyssać całe powietrze ?

Domyślam się że to jest problem z WC ?

Wrzuć Kreta - połowę (pól litra gorącej wody)  na kilka godzin a następnie użyj gruszki…

Można by użyć naboju do pióra (te z kulką w środku) jako zawory zwrotnego - wiem że tak się da, trzeba by było by go tylko z jednej strony przedziurawić, a stroną gdzie jest oryginalna dziura skierować do elementu z którego wysysamy powietrze - plus utrzymać go w pozycji pionowej oryginalnym otworem w dół.