Jak wyprostowac nozki procesora?

Witam!

Dostalem dzisiaj poczta procka i okazalo sie ze niektore nozki sa lekko zgiete. Nie wiem jak je wyprostowac. Probuje juz jakis czas i nic :frowning:

Reklamacja :!:

Jak sprzedali Ci uszkodzony towar i Ty nie miałeś zamiaru takiego kupić to odeślij, czasami nawet po wyprostowaniu nóżek procesora może nie działać i jaki to procesor? np. AMD 64 bity ma małe nóżki.

to nie jest nowy sprzet i jest to ewidentna wina poczty… takze prosze o porade na temat prostowania

no jejku weź śrubokręt (bo kombinerki za duże) i podwadzaj każdą nóżkę do momentu aż wyda się prosta. rób to delikatnie a wszystko będzie dobrze. tylko później delikatnie wsadzaj do socketu :slight_smile:

Ja i tak bym to odesłał, jak sprzedawca zapakował procesor jak ziemniaki to jego wina. Ale jak chcesz prostować to może wkładem do długopisu.

jeżeli nie są mocno skrzywione, spróbuj włożyć delikatnie w podstawkę powinny się same wyprostować, problem w tym, że nóżki są pozłacane i jak zedrzesz pozłotkę podczas prostowania może być problem z kontaktem i wtedy z reklamacji nici.

Wszystko da radę,weź pensetę i delikatnie naprostuj nóżki i wsadź w gniazdo.

ok dzieki jakos sobie poradzilem

A pozostałe posty zaliczyły Śmietnik.

To nie chat :evil:

Sposób na prostowanie jest taki jak na krzywienie :slight_smile: Kiedyś wyłamywałem nóżki żeby przyczepić sobie CPU do kluczy :stuck_out_tongue: Robiłem to ołówkiem automatycznym bez wkładu :slight_smile: imo najlepsze narzędzie :slight_smile:

jak nie możesz sobie poradzić to podskoć do jakiegoś serwisu rtv oni mają odpowiednie narzędzia :wink: :wink: