Jak wyregulować kolory w nvidii w linux?

Nie mogę sam wyregulować tych ustawień kolorów i kolorów w filmie. Czy ktoś mógłby mi podać gotowe do wprowadzenia?

Popróbuj z tym:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=133110

Jeżeli rozwiązanie laptopowe cię nie interesuje to:

Jeżeli masz kartę nVidii oraz zainstalowane sterowniki własnościowe nVidii, to regulacji kolorów możesz dokonywać w nvidia-settings (gui). Nie wiem natomiast jak to wygląda w przypadku Ati/AMD (edit: Zapomniałem o treści tytułu tego tematu, sor)

Jeżeli chcesz wygodnie rozjaśniać filmy w stylu AllPlayer to polecam ci SMplayer. Odpalasz > Options > Preferences > General > zakładka Video > (upewnij się, że masz Output driver: xv (sprzętowe przyśpieszenie odtwarzania filmów)). Teraz odpal jakiś film i odpal Video > Equalizer (hotkey: ctrl+e). Pobaw się suwakiem Gamma (nie Brightness - Gamma rozjaśnia “inteligentniej”). Jeżeli przesuwanie suwaka Gammy nic nie zmienia (pamiętaj, że film musi być odtwarzany, żeby widzieć efekt przesuwania suwaków w Equalizerze), to znaczy, że sterownik xv nie radzi sobie ze sprzętowym rozjaśnianiem na twojej karcie graficznej. W tym wypadku wejdź jeszcze raz do Options > Preferences > General > zakładka Video > i zaznacz checkbox “Use software video equalizer”. Teraz już wszystko będzie cacy - miłego oglądania! (pamiętaj, że software’owe wspomaganie jakiejkolwiek funkcjonalności wiąże się z narzutem na CPU; jest to mało istotne, jeżeli masz przyzwoity procek, ale jeżeli tak jak ja masz starego poczciwego AthlonaXP, to przy oglądaniu filmów 720p odznacz tego checkboksa tam).

Dzięki to naprawdę dobrze działa wyreguluję sobie kolory zwykłego ekranu a kolory filmów dopasuje w odtwarzaczu.