Jak wyslac NET z komputera do routera Edimax BR-6204Wg?

witam

mam awarie neostrady w domu i niestety muszę puścić jakimś cudem internet z telefonu PLAY poprzez komputer do routera, tak żeby z tego routera poszedł net do mojego tunera SAT. W komputerze lub laptopie działa internet jak podłącze komórkę. Chyba że mogę jakoś puścić NET z pominięciem routera prosto z LAPTOPA?

czy da się to zrobić? jeśli tak, to poproszę jasna instrukcje krok po kroku :slight_smile:

z góry dziękuję i czekam na rozwiązanie

EDYCJA: mam tez w domu AP Air Live WL-5460AP. jakby był w czymś pomocny to jest dostępny :slight_smile: bo chyba Linksys WAG200g nie przyda się do niczego w moim problemie?

Komórkę mam z wbudowanym routerem WiFi, czyli generalnie mógłbym też jakoś net wysłać z niej do któregoś z wymienionych urządzeń. Cały problem polega na tym, że muszę dostarczyć internet kablem do tunera SAT, bo tylko takie wejście on posiada.

Możesz, musiałbyś połączyć komputery kablem z przeplotem (skrosowanym) i udostępnić połączenie innym komputerom w sieci, ale w tym przypadku oba komputery muszą działać, aby internet był na obu komputerach.

Chodzi o coś w stylu HotSpot WiFi dostępne w telefonach HTC? Nie sprawdzałem tego, ale do samego telefonu można by podłączyć te dwa komputery, chyba że stacjonarny nie ma WiFi, no to trzeba kablem. Jeśli router może działać jako AP Client, to nie ma problemu, z tym, że laptop też by musiał być podłączony kablem, gdyż jeden moduł wifi routera może działać tylko jako AP (rozsyłać sygnał) lub jako AP Client (odbierać sygnał z innego AP).

Pozdrawiam!

dzięki za sugestie :slight_smile: podłączyłem laptopa i PC po wifi od komórki HTC (dobrze zgadłeś :slight_smile: ), działa to znakomicie! następnie udostępniłem łącze internetowe i kablem z PC/laptopa do tunera i pięknie działa:)