Jak wysłać paczke poczta polską?

witam. chciałbym wysłać paczkę poczta polską, waga to ok 1 kg. jak to zrobić ?? muszę wziąść jakis formularz z poczty czy jak ?

Na poczcie są formularze do wypełnienia - (do opłaty pobraniowej lub nie), możesz zadeklarować na nich piorytet lub wartość paczki. Dajesz Pani w oknie, Ona waży ustala cenę, nakleja kwitek na paczkę i chyba wszystko.

  1. Jeśli ktoś wystawia aukcje np. breloczka do kluczy i jest napisane 6zł+3.50 przesyłki.

Czy to znaczy że na poczcie musze zapłacić 9.50 + PP (chyba 2.50 za przelew)? Z kąd te 3.50?

— Chodzi o to że gdy ja wystawię jakiś przedmiot np. Książke, ile mam wziąść zł za Koszt przesyłki, za pobraniem itp.

  1. Jak mam wypełnić druk aby paczka została wysłana “Płatne przy odbiorze”? Czy ja przy wysyłaniu takiej paczki płacę?

  2. Jeśli nie mam konta bankowego, a chciałabym coś sprzedać. To czy podaniu mojego adresu pieniądze przyjdą na mój adres zamieszkania?

  3. Jeśli mam już ukończone 18 lat a nie pracuję, moge założyć sobie (np. WBK) konto? Jakie są koszty…

  • napiszcie coś więcej bo się nie orientuje w tym temacie.

Masz poczta 1000 km od siebie że nie możesz sprawdzić tylko od razu na forum ?

1.Raczej nikt nie będzie wysyłał paczki pobraniowej z brelokiem do kluczy .

Za przesyłkę bierze sie zazwyczaj tyle ile kosztuje . Jezu to chyba logiczne

2.Do paczki " Za pobraniem " masz inny druk niż do paczki zwykłej .

Czy ty płacisz ? Nie , twoje miasto robi składkę i płaci za ciebie -.-. A jak nie starczy to dokłada premier z prezydentem

4.A co przeszkadza w założeniu konta brak pracy ? Ale przy twoim rozumowaniu raczej nie masz szans na konto w banku .

Tak, mieszkam 1000km od poczty. :twisted:

Kolego, chyba masz problemy ze czytaniem. Bryloczek do kluczy był tu tylko przykładem.

Nigdy się nie dowiadywałam o koncie w banku i liczę na to że tutaj ktoś mi rozjaśni co nie co oco chodzi.

Ale u ciebie to nawet nie ma szans… :shock:

Zal.pl . Jak coś kupisz na allegro robisz przelew za przedmiot + opłata za pocztę a sprzedawca płaci na poczcie za wysyłkę .

Jeżeli ktoś wystawi aukcje to nie oznacza że musisz płacić,najpierw musisz to kupić.To 3.5 zł to opłata dla poczty

A nie łaska poszukać ? Konto a banku to takie coś jak skarbonka tylko że w bank a nie w domu -.-.

Jak nie wiesz co to jest konto w banku i jak założyć to ci szczerze gratuluję =D> =D>

#-o #-o #-o

Bez nerwów proszę.

kolotolo , Nadanie przesyłki na poczcie, czy też warunki posiadania konta w banku są w obecnych czasach informacjami z gatunku podstawowych i warto poświęcić odrobinę czasu aby zapoznać się z nimi u źródła czyli na poczcie lub w banku a nie na forum dotyczącym zagadnień komputerowych. Możesz zacząć od odwiedzenia stron internetowych stosownych instytucji a następnie rozwiać ewentualne wątpliwości podczas osobistej wizyty na poczcie i w banku. Tam uzyskasz wiarygodne i szczegółowe informacje oraz otrzymasz wszelkie niezbędne formularze.