Jak wysłać paczkę za pobraniem - kurierem czy pocztą polską?

Pierwszy raz coś wysyłam na allegro. Będzie to nieduża paczka - pamięci ram w pudełku kopercie lub dodatkowo w pudełku drugim. Która firma kurierska będzie najtańsza czy może poczta polska? Jak zamówić kuriera - co trzeba zrobić po kolei ? Te pieniądze później jak do mnie dochodzą? Ile pi razy drzwi mniej więcej wyjdzie koszt takiej przesyłki?

Pierwszy przykład z brzegu: Jak zamówić kuriera?

Pi razy drzwi - może dycha, może trzy :smile: a poważnie, sprawdź np. w dowolnej porównywarce kurierów. sprawdź cennik PP.

1 polubienie

https://www.kurier-broker.eu/

Za rączkę poprowadzi i wybierze najtańszą przesyłkę.

Jeżeli to allegro i paczka jest mała to chyba najtaniej wyjdzie Allegro miniKurier24. Kosz z pobraniem ~10zł

Ja proponuję nadać kurierem - będziesz mieć pewność, że przesyłka dotrze na czas, często już dzień po nadaniu. Jeśli nie chcesz ponieść przy tym jakiś dużych kosztów, proponowałbym Ci skorzystać z jakiegoś brokera kurierskiego. Ja zazwyczaj nadaję przesyłki przez Sendit. Nie tylko niewiele płacę, ale też jestem w stanie wszystko załatwić przez neta, a na tym bardzo mi zależało.

Sądzisz, że autor czekał tyle czasu z nadaniem tej paczki?

Ja 99% wysyłek z Allegro robię przez sendit.pl ::slight_smile:

Ja z kolei przekonałem się na poczcie. Nadałem komputerek 500km i doszedł nieuszkodzony w trzeci dzień. Znaczy - pocztę mam blisko, o lasce, pomału 5 minut.
Wszystko zależy, jak opakowany sprzęt. Sam obłożyłem styropianem.
Nie chodzi mi, że mniej szybko. Naczytałem się przed wysyłką paczki, o ich traktowaniu przez kurierów. Sam przed blokiem widziałem wrzucanie paczek do czarnego samochodu UPC.
Kolega dzwonił, że komputerek jest dostarczony prze pocztę w idealnym stanie. Tylko się cieszyć.

Za to ja kiedyś wysyłałem karte dźwiękowa w kopercie bąbelkowej pocztą polską, jak Paniusia rzuciła nią do wora z listami to aż ciary miałem, jak ziemniakiem o ścianę. Jak zapłaciłeś, żeby się bardziej niż z jajkiem tym obchodzili to się nie dziwię, to samo kurier jak ma powiedziane, ze to ma się z tym cackać to się cacka.

Lenistwo niektórych osobników jest porażające. Szkoda gadać…

Niektórzy Google boją się jak choroby wenerycznej lub HIV/AIDS. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Rychło w czas odpowiedzi. Niektórzy osobnicy nabijają posty - porażające to nie jest moje lenistwo tylko impertynencja i chamstwo panujące na forum.

Prawda o lenistwie kłuje…
Wystarczyło wejść na strony firm kurierskich, Poczty Polskiej i masz w ciągu kilku minut najświeższe info od ręki.

2 polubienia

Poczta polska paczka zwykła - koszt 14 zł. Taniej się nie da to z ubezpieczeniem do 50 000 zł.