Jak wysłać plik EXE przez gmail?

Jest jakiś sposób, aby wysłać jako załącznik a nie przez dysk google?
A druga rzecz to czy jest szansa pobrania takiego pliku ze starej wiadomości kiedy jeszcze można było pliki EXE przesyłać?

Możliwe, że nie wyślesz. Spróbuj spakować WinRARem i wtedy zobacz.

Być może samo spakowanie nie wystarczy, rozważ próbę wysłania pliku z ukrytym listingiem za hasłem (można zrobić spakowane archiwum z podglądem nazw plików i katalogów z rozpakowaniem na hasło, co może wykryć Google i odrzucić zip bez rozpakowywania w tle).

@sensu Spakuj ten plik EXE za pomocą WinRARa do formatu RAR i zabezpiecz go hasłem. Wtedy spróbuj taką paczkę RAR wysłać.

Pozdrawiam!

Usuń .exe i spakuj, odbiorca sobie dopisze.

Zmień .exe na inną nazwę np. .zip. Powinno przejść, ale ten kto otrzyma ten e-mail to uprzedź aby zmienił na .exe

Zrób archiwum chronione hasłem i dodatkowo zaszyfruj nazwy plików. Sama zmiana nazwy może nie wystarczyć ponieważ pliki EXE są rozpoznawane po 2 pierwszych bajtach - MZ.
2024-03-05_101237

Jak wszystkie wymienione sposoby zawiodą to pozostanie tylko „Dysk Google” lub inny.

Albo pendrive w folii i Poczta Polska jak koszty maszyn paczkowych lub kurierów za drogie.

EXE w archiwum na hasło nie przechodzi, ale co dziwne sam plik EXE ze zmienionym rozszerzeniem się wysyła. To rozwiązuje problem. Dzięki.

A próbowałeś przez 7-Zip’a?

Tak, nie mogłem wysłać EXE w archiwum z hasłem.

No piszę, nie wyślesz. Link do hostingu lub chmury pozostaje.

Dzięki za info.

Przecież napisał że zmienił rozszerzenie i jest ok :slight_smile: też tak robię

Nie oznaczony jako rozwiązany…