Jak wysłać zawartość płyty CD mailem?


(th@les) #1

Jak wysłać mailem zawartość płyty CD,na której znajduje się obraz tomografu?Płyta zawiera mnóstwo plików w kilkunastu folderach.Przesyłanie pojedynczo zajęłoby bardzo dużo czasu.Dziękuję za wszystkie rozwiązania.


(ADR1991) #2

Zrób obraz płyty i spakuj go programem 7zip dzieląc na części.


(tomeeek64) #3

Czy na płycie znajdują się pliki zależne od siebie (np. programy)? Jeżeli nie, pomiń krok 1a. Jeżeli nie, możesz pominąć krok 1b.

1a. Zrób obraz płyty. Możesz do tego wykorzystać, np. program Ashampoo Burning Studio 2013 http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-Burning-Studio,Program,Windows,12487.html.

1b. Spakuj zawartość płyty do folderu skompresowanego .zip. Możesz w tym celu użyć programu 7-Zip (http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Program,Windows,12559.html).

  1. Wyślij plik na dysk internetowy (w tym celu możesz użyć dysku internetowego http://mega.co.nz/), a oto jak to zrobić:
  • Wejdź na stronę http://mega.co.nz/;

  • Przejdź przez proces rejestracji nowego konta (przycisk “Register”);

  • Kliknij w link, który znajduje się w wiadomości e-mail, jaką otrzymuje się po rejestracji;

  • Wejdź na stronę internetową http://mega.co.nz/, zaloguj się;

  • Przeciągnij do pustego jeszcze (gdyż nie wgrałeś jeszcze żadnych plików po rejestracji) białego pola obraz płyty lub archiwum .zip;

  • Po przesłaniu kliknij na plik w przeglądarce internetowej prawym przyciskiem myszy (jeżeli nie widzisz pliku, odśwież stronę internetową w przeglądarce) i wybierz opcję “Pobierz link”;

  • Jeżeli po akceptacji regulaminu udostępniania plików nie wyświetli się okienko z linkiem, ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy na plik w przeglądarce internetowej i wybierz opcję “Pobierz link”;

  • Sprawdź, czy masz zaznaczone opcje “Link” i “Klucz” w wyświetlonym okienku, jeżeli nie, zaznacz je, wyświetli się link.

  1. Otrzymany link podaj osobie, której chcesz udostępnić plik - po przejściu na tę stronę internetową i akceptacji regulaminu można pobrać obraz płyty lub archiwum z plikami.

Oczywiście, aby udostępnienie tych plików poprzez ten dysk internetowy było legalne, ich udostępnienie nie może naruszać ich praw autorskich.


(th@les) #4

tomeeek dzięki


(Cedar) #5

th@les , Masz GG? Jeśli tak, to nie musisz nigdzie zakładać konta, masz na GG tzw. GGDysk mieszczący aż 5 GB wszelkich danych.

Wystarczy, że wgrasz spakowany plik do tego folderu: http://www.gg.pl/#drive/user/Publiczne a następnie wygenerujesz link, który podasz komu tylko chcesz.

PS. Nazwa “Publiczne” nie oznacza, że pliki są widoczne dla każdego - dostęp na do niech tylko osoba, która ma link