Jak wyśrodkować text w tabeli (css)?

Aktywny przycisk:

kod html:

kod css:

#gify {

width: 100px;

height: 30px;

position: absolute;

top: 51px;

margin-left: 101px;

background-color: #0088AA;

font-family: corbel;

font-size: 20px;

color: white;

line-height: 20px;

display: block;

text-align: center;

text-decoration: none;

}

Problem w tym, że gdy chę użyć (text-align: center;) to nie może być (display: block), który jest potrzebny do zrobienia (line-height: 20px;). Gdy wpiszę (display: block) to nie działa (text-align: center;).

Chcę by text był wyśrodkoany w pionie i poziomie.

Nie prościej byłoby w ten sposób?

Wielkie dzięki. Działa. Czyli nie potrzebna ta tabela była tak?

Zgodnie z zaleceniami i dobrą praktyką tabel powinno używać się tylko do prezentacji danych tabelarycznych.

W sumie to niewskazana ;).

Tak na dobrą sprawę, to większość tagów html można “obłożyć” css’em, a w tym wypadku lepiej i łatwiej było/jest operować na samym odnośniku.

A tabela mogłaby się przydać co najwyżej jako “siatka” dla grupy przycisków, gdzie takie linko-guziki wstawiałbyś w komórki…

No właśnie to jest zła praktyka, do tego używasz bezpośrednio reguły css na elementach liniowych czy blokowych, natomiast jeśli te przyciski są powiązane z danymi które nadają się do prezentacji tabelarycznej to jak najbardziej, ale layout i pozycjonowanie obiektów na stronie to nie zadanie tabeli. Owszem tabelą da się tak zrobić, i pewnie jest no nawet prostsze ale niepoprawne semantycznie.

@brightophidia, skrót myślowy jest/był związany z tego typu przypadkiem i jeśli coś takiego wprowadza “anarchię”… to jednak wolę być “złym chłopcem” :wink: