JAk wyświetlić konto administratora w ekranie logowania

W windowsie XP profesional zmieniałem opcje w rejestrze w kluczu Specjal Accounts, jednak w XP home ta opcja nie działa. :?

Konto Administratora musi być “aktywne”. Włącz tryb awaryjny i zaloguj się jako Administrator. Po czym zrestartuj komputer, a konto Administrator powinno być już do wyboru.

niestety nie jest tak jak mówisz :frowning:

A skąd wiesz?

Sprawdź, czy konto istnieje.

W ty celu… Start > Uruchom > i wpisz ’ control userpasswords2 '.

Sprawdź programik Tweak UI od Microsoftu. W zakładce Logon jest możliwość wyświetlenia (przynajmniej na XP pro, ale warto spróbować) tego konta na ekranie logowania.

http://download.microsoft.com/download/ … ySetup.exe

po skonfigurowaniu na ekranie logowania przy próbie wpisania hasła wyskakuje komunikat nie masz praw do otworzenia konta administratora" chociaż inne zostały usunięte przezmnie.

konto Administratora jest jedynie dostępne w trybie awaryjnym, ponieważ będąc na nim jesteś w dużym stopniu zagrożony od ataków. Po co chcesz wejść na to konto?

Witaj!

Nie prawdą jest to, że konto Administratora jest dostępne tylko z poziomu awaryjnego!

Aby wyświetlić konto podczas logowania należy odnieś się do klucza systemu. W tym celu otwórz uruchom ( windows + r) tam wpisz regedit a następnie odszukaj klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList

W kluczu tym utwórz nową wartość DWORD i nadaj jej nazwę Administrator. Następnie przypisz jej wartość 1, aby konto było widoczne podczas logowania, lub wartość 0, aby zrezygnować z tej opcji.

Konieczne okazać się może ponowne uruchomienie komputera, aby zmiany zostały wprowadzone. Jeśli chodzi tylko a zalogowanie się do konta Administratora nie trzeba uruchamiać systemu z poziomu awaryjnego tylko przed wyborem urzytkownika do którego chcesz się zalogować wciśnij dwa razy kombinację klawiszy (Ctrl + Alt + del) po czym wpisz Administrator i hasło. Logowanie nie zadziała w systemie Windows vista!

A jak nie ma takego klucza? Brak gałęzi WindowsNT jest tylko Windows,system nie reaguje tez na Ctrl+Alt+Del x2 aby wyświetlić monit o wpisanie urzytkownika