Jak wyświetlić kopię lustrzaną z telefonu/tabletu na TV?

Przymierzam się do kupna tabletu z dostępną funkcją „kopia lustrzana ekranu”. Niestety w oglądanych modelach jak i w obecnym telefonie (Motorola) nie ma jej.
Taka funkcja dostępna była w górnej belce skrótów w niektórych modelach Samsunga i Sony Xperia. Dzięki niej można było wyświetlać na bieżąco to co wyświetlało się w telefonie. Jej ikona poniżej.

kopia lustrzana ekranu

Dostępna jest tylko opcja „przesyłanie”, ale nie można się dzięki niej połączyć z TV. Ikona poniżej

przesyłanie

Ta funkcja działa tylko w aplikacji YouTube, dzięki niej można przesłać film na ekran TV i jednocześnie korzystać z telefonu. Nie wiem czy wpływ na to ma, że w obu telewizorach jest zainstalowana aplikacja Youtube…

W jaki sposób można wyświetlać kopię lustrzana ekranu, gdy nie ma jej zainstalowanej w telefonie? Próbowałam już różnych aplikacji, ale jeśli już się połączyły z TV to można było tylko przesłać zapisane zdjęcia czy filmy, ale nie to co w danej chwili wyświetlało się na ekranie smartfona np. strony internetowe czy pisane smsy.

Coś w rodzaju Applowego AirPlay… Tylko, że na Androidzie…

Screen Mirroring to się też może nazywać.
Przekaż ekran;
Wyświetl na TV;
…lub podobnie.

Trzeba mieć telewizor i telefon, które to wspierają. Najlepiej tej samej firmy czyli np Samsung, albo przystawkę Google Chromecast - czyli system Google TV. Wtedy na telewizor „rzucisz” ekran z każdego smartfonu z Androidem korzystając z aplikacji Google Home.

O kurcze, to nie jest tak ustandaryzowane, że każdy smartfon z Androidem i telewizor z Androidem TV i działa lub jakiś jeden, standardowy, ogólnie dostępny protokół jak np. Bluetooth czy właśnie AirPlay u Apple? Jak mam TV z Tizenem od Samsunga i smartfona Xiaomi to nic nie zrobię? :open_mouth:

Próbowałem na telewizorze z Tizenem rzucić ekran smartfonu poprzez oryginalną aplikację Samsunga, tj SmartThings z telefonu z Androidem innej firmy i opcja dzielenia ekranu była nieaktywna. Na telefonie Samsunga bez problemu. Niestety w świecie Androida każdy ma swój ekosystem.

Najlepiej kupować telewizory z Google TV lub Chromecast 4K. Najmniej z nimi problemów, największa kompatybilność, apki chodzą najszybciej, bez przycięć (4K bo mają szybsze procesory co się przekłada ogólnie na użytkownaie)

Sony np nie kombinuje z własnymi wynalazkami tylko integruje Google TV Google TV | Telewizory | Sony Polska

Oba telewizory mają Miracast i ze smartfonu Sony Xperia przez „Kopię lustrzana ekranu” można się bez problemu połączyć, ale przez „Przesyłanie” już nie. Jeden tv ma Androida a drugi jakiś swój system (Sharp), więc w tym przypadku marka TV nie ma różnicy. Z resztą nie mam na razie w planach zmiany telewizora. Miałam nadzieję, że może jest aplikacja, która umożliwia odwzorowanie ekranu z telefonu / tabletu na TV…

Na przykładzie obecnego telefonu, w którym mam tylko funkcje „przesyłanie”, próbowałam zainstalować różne aplikacje, jednak jeśli już telefon połączył się z TV to tylko z możliwością przesyłania zapisanych zdjęć czy filmów.

Czy w może ta aplikacja jest pod inną nazwą w zależności od marki telefonu / tabletu?