Jak wyświetlić na TV obraz 1080p poprzez HDMI?

Witam serdecznie.

Mam problem z podłączeniem TV do laptopa przez HDMI

Laptop to Toshiba Satellite L735-10H (grafika GF 315M), a TV to Samsung LED TV 5000 series.

Nie wiem jak oglądać na TV filmy w 1080p.

Podlaczam kabelek HDMI, wszystko dzieje się automatycznie, na TV od razu pojawia sie pulpit komputera. Czego bym jednak nie próbował to nie wiem jak na TV uzyskać 1080p. Standartowo TV wyświetla rozdzielczość pulpitu. W panelu ustawień nVidia w opcjach “Zmiana rozdzielczości” maks dla HDMI to 720p. Pytanie może wydać się banalne, ale jak mam ustawić przesyłanie obrazu/jak uruchomić na laptopie film, aby na ekranie telewizora ukazał się obraz 1080p?

Sprawa zapewne banalna, ale proszę o pomoc.

pozdrawiam :slight_smile:

EDIT

Zauważyłem w Windowsie że po podpięciu HDMI nadal nie ma dwóch monitorów (urządzeń wyświetlających tylko jeden podwójny). Może przez to nie moge przesyłać wyższej rozdzielczości niż rozdzielczość ekranu laptopa?

Możliwe że masz ustawione klonowanie obrazu.

blessu , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeśli nie pomoże ustawienie pulpitu rozszerzonego to spróbuj zmniejszyć częstotliwość odświeżania ustawioną dla TV, wtedy może pojawi się opcja ustawienia wyższej rozdzielczości.

Wciśnij klawisz Windows+“p” i wybierz “Tylko projektor”.