Jak wyświetlić podstronę w części bieżącej bez użycia ramek?

(Robin-Otzi) #1

Witam

chciałem zaktualizować swoją starą stronę opartą na ramkach FRAME bez użycia tego polecenia bo podobno jest poza specyfikacją HTML

przepraszam za link ale to moja strona:

www.pollco.pl

kiedyś napisałem ją w notatniku, teraz chcę unowocześnić stylami.

Jak to zrobić, żeby po kliknięciu w menu po lewej wyświetliło się w ramce po prawej a to wszystko bez FRAME

z góry dziękuję

(Grzesie K) #2

(slepciu) #3

Może Cię zainteresować też technologia AJAX - dzięki niej, można wczytywać treść do jakiegoś elementu na stronie

(R@z0r) #4

Żaden AJAX. PHP się kłania, funkcja include/require.

(slepciu) #5

AJAX pozwoli uzyskać efekt podobny, do tego z ramkami, czyli ładowanie podstron bez przeładowywania całości strony. Samo PHP tego nie załatwi. Jeśli natomiast strona ma się w całości przeładowywać, to w zasadzie wystarczy sam HTML, ewentualnie PHP żeby załadować na każdą podstronę serwisu menu ze wspólnego pliku - wtedy rzeczywiście funkcje typu include się przydadzą.

(Grzesie K) #6

Zaiste, lecz nie można polegać tylko na tym. AJAX może być dodatkiem, tylko dodatkiem, ponieważ js nie zawsze jest dostępny.

Hmmmm wkleiłem taki kod powyżej.

(slepciu) #7

W stu procentach się zgadzam, ale nie można go całkowicie wykluczać jak to zrobił R@z0r. Można przygotować stroną tek, by była oparta na AJAX'ie, a w razie braku JS działała normalnie.

(Robin-Otzi) #8

to muszę się wiele nauczyć :shock:

jak mówiłem napisałem tą stronę w notatniku jakieś 10 lat temu i tylko aktualizowałem

przyda się nowy wygląd ale nie stać mnie na firmy zewnętrzne

dzięki za propozycje - zobaczę co się uda zrobić