Jak wyświetlić podstronę w części bieżącej bez użycia ramek?

Witam

chciałem zaktualizować swoją starą stronę opartą na ramkach FRAME bez użycia tego polecenia bo podobno jest poza specyfikacją HTML

przepraszam za link ale to moja strona:

www.pollco.pl

kiedyś napisałem ją w notatniku, teraz chcę unowocześnić stylami.

Jak to zrobić, żeby po kliknięciu w menu po lewej wyświetliło się w ramce po prawej a to wszystko bez FRAME

z góry dziękuję

Może Cię zainteresować też technologia AJAX - dzięki niej, można wczytywać treść do jakiegoś elementu na stronie

Żaden AJAX. PHP się kłania, funkcja include/require.

AJAX pozwoli uzyskać efekt podobny, do tego z ramkami, czyli ładowanie podstron bez przeładowywania całości strony. Samo PHP tego nie załatwi. Jeśli natomiast strona ma się w całości przeładowywać, to w zasadzie wystarczy sam HTML, ewentualnie PHP żeby załadować na każdą podstronę serwisu menu ze wspólnego pliku - wtedy rzeczywiście funkcje typu include się przydadzą.

Zaiste, lecz nie można polegać tylko na tym. AJAX może być dodatkiem, tylko dodatkiem, ponieważ js nie zawsze jest dostępny.

Hmmmm wkleiłem taki kod powyżej.

W stu procentach się zgadzam, ale nie można go całkowicie wykluczać jak to zrobił R@z0r. Można przygotować stroną tek, by była oparta na AJAX’ie, a w razie braku JS działała normalnie.

to muszę się wiele nauczyć :shock:

jak mówiłem napisałem tą stronę w notatniku jakieś 10 lat temu i tylko aktualizowałem

przyda się nowy wygląd ale nie stać mnie na firmy zewnętrzne

dzięki za propozycje - zobaczę co się uda zrobić