Jak wyszukiwać treść pliku w Windows 7?

Jeszcze z Windows XP pamiętam że można było wyszukiwać w wszystkich plikach treść którą się szukało, na przykład miało się 5 plików tekstowych i w każdym był jakiś tekst i chciało się wyszukać jakiś tekst to wpisywało się i pokazywało plik z tym tekstem, jak można to w Windows 7 Ultimate zrobić?

Nawet próbowałem wpisać “Treść: szukana treść”, i też nic tylko się zmieniło na niebieski kolor

Coś kiepsko szukałeś…

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … ding-files

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … -or-folder

Pozdrawiam

Przyznam, że to pierwsze rozwiązanie jest beznadziejne, bo gdy będę znów chciał wyszukiwać tylko w nazwach folderów, to muszę lecieć do opcji folderów i zmieniać wszystko, a jak znowu bd po3bował w treści coś wyszukać, to znowu to samo… i tak w kółko.

W Xp było o tyle lepiej, że wchodziło się do foldera, w którym były pliki tekstowe i wystarczyło ctrl+f i zaznaczało się od razu, żeby szukał w treści - nic więcej. Szukał tylko w plikach tekstowych tego folderu i znajdował. A jak chciało się szukać po nazwach, to w starcie była wyszukiwarka - jedno z drugim nie kolidowało (i nie trzeba było latać po opcjach).

Microsoft idzie z “duchem” czasu. Skoro społeczeństwo “zacofuje” się intelektualnie to po co komu jeszcze zaawansowane wyszukiwanie? Mp3 albo film można wyszukac po nazwie pliku a teksty? Kto dziś czyta teksty. Jes co prawda podana składnia szukania tutaj ale jeśli już szukasz zawartości pliku to musisz przyjąć, że w nazwach też szuka. Bo kto się dziś tym przejmuje skoro 0,1% ma potrzebę? Ważne by te 99,9% miało dobrze.

Zgadzam się w pełni z 4dr14n, XP był pod tym względem ideałem!

W dodatku próbowałem właśnie wyszukiwać zawartości plików .doc przez funkcję wyszukiwania w Wordzie 2000 na W7 i efekt jest taki, że Word 2000 się wysypuje :frowning: Czuję się, jakby MS pogroził mi paluchem: “Nie będziesz mi tu odtąd niczego wyszukiwać wygodnie!”

Word 2000 i Windows 7 dzieli jakieś 10 lat, nic dziwnego że mogą być problemy.

Możesz próbować uruchomić Worda w trybie zgodności lub jako administrator. Czyli kliknij prawym przyciskiem myszy na plik Worda, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Zgodność, zaznacz “Uruchom ten program w trybie zgodności z…” i wybierz np. Windows XP SP2.

Daj znać o efektach.

Witam!

Dwa dni temu nabyłem komputer z zainstalowanym Windows 8. Jako użytkownik Windows XP nie miałem dotychczas możliwości zapoznania się z funkcjami Windows 7 ani Windows 8. Z moich obserwacji wpisów w Internecie wnioskuję, że wyszukiwanie w nowszych systemach Windows stało się uciążliwsze niż w starszych wersjach. Chyba nie tylko ja to zauważyłem. Innymi słowy zepsuto to, co dotychczas działało. Nie dając za wygraną postanowiłem znaleźć remedium na te „udogodnienia” „speców” z Microsoftu. Rozwiązaniem okazała się bezpłatna aplikacja MultiCommander:

http://multicommander.com/

Dostępna jest zarówno w wersji instalacyjnej jak i przenośnej, także z uwzględnieniem architektury 32- i 64-bitowej. Dzięki niej można nie tylko wyszukiwać pliki według zadanych kryteriów ale także sortować wyniki według własnych oczekiwań (nazwa, rozmiar, typ, wielkość, data). Tych znanych funkcji nie znalazłem ani w Windows 7 ani Windows 8. Bez takich możliwości praca z plikami to w mojej ocenie istna „droga przez mękę”. Może komuś przyda się ta wskazówka. Mnie to pomogło w utrzymaniu zlikwidowanych przez Microsoft (najwyraźniej) udogodnień.