Jak wyzerować dysk?

Witam,

Jestem zły na swój dysk :confused:

Sprawa jest taka: Chciałem sobie zainstalować 2 systemy operacyjne, instaluje linux’a ubuntu 7.10, wszystko jest ok…chce zainstalować winde xp i tu jest problem:

W momencie restartu kompa (jak już instalator skopiuje pliki) wyskakuje błąd: “Nieprawidłowa tabela partycji”, to poczytałem dużo o tym na forach i zrobiłem dosłownie wszystko co polecali i nic nie pomogło…od testdisk’a, przez fixboot’y, fixmbr’y, chkdsk’i itd :confused: W końcu podjąłem decyzje o całkowitym formacie kompa(bo komuś to pomogło kiedyś czytałem) ale i tak skasowałem wszystkie partycje i nic to nie pomogło, czasem po jakiejś mojej “akcji ratunkowej” albo dysk się wiesza albo wyskakuje jakieś 5znaków dziwnych ale o wiele częściej sie zacina…probowałem tez na FAT32 sformatować ale to nie zmienia sytuacji :confused:

Moje pytanie:

Jak sformatować dysk całkowicie?! Tak jakby wyszedł wczoraj z fabryki samsunga(bo to tej firmy ;)) ??

PS: Jak juz mówiłem chodzi mi o to, żeby dysk działał bo dane już odzyskane.

Czekam na jakieś pomysły:]

Pozdrawiam

pewnie dysk się wysypał :slight_smile: serwis.

Spróbuj wgrać od nowa Windowsa na początek a potem Linuxa:)

Najpierw XP potem linux.Powinno działać.Pozdrawiam.

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja zmień i popraw.JNJN

Użyj narzędzia producenta dysku, serwis, nowy.

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html

Polecam to działa idealnie http://forum.pclab.pl/t256595.html

nima tam opisanych wszystkich błędów to one

Interpretacja błędów przy skanowaniu dysków :

? TIME - przekroczenie czasu żądania (odczyt niemożliwy, dysk “zawiesza” się w tym miejscu), bardzo prawdopodobny “zgon” dysku

x UNC - uszkodzony sektor (bad)

! ABRT - żądanie odrzucone (nie znaleziono sektora - poważny błąd, możliwe uszkodzenie powierzchni)

S IDNF - nie znaleziono znacznika sektora (najprawdopodobniej uszkodzone firmware dysku - nie do naprawienia w “domowych” warunkach)

A AMNF - nie znaleziono znacznika adresu (problem z nagłówkami opisującymi sektory)