Jak wzmocnić dźwięk w potplayer, dźwięk z płyty głównej

jak wzmocnić dźwięk w filmach? dźwięk mam z płyty głównej(Gigabyte GA-B85M-DS3H) w 5.1, a dźwięk jest bardzo cichy

Do czego podłączasz to audio? Wzmacniacz (jeden z głośników) nie ma regulacji głośności?

Niektóre playery potrafią wysterować dźwięk wyżej niż 100% (ZTCP to m.in. VLC), nieraz kosztem jakości)

to znaczy?

No, płyta sama w sobie głośników nie ma (ewentualnie beeper potrafi gadać) - wyjścia audio chyba masz podłączone do czegoś (głośniki, wieża, wzmacniacz, słuchawki).

do głośników. próbowałem wszystkiego, i nic

Z płyty głównej(karty dźwiękowej), zasilisz tylko słuchawki. Nie wysterujesz tym sygnałem głośników. Użyj jakiś wzmacniacz, wieżę z wejściem AUX.

W PotPlayer to nie wiem ale na pewno GOMPlayer jest to mozliwe.

GOM Player ma opcję 200% VOLUME (podwójne podniesienie głośności).

 

Inne sposóby?

Wyłacz 48000 Hz 24 bit

Przełącz na 44000 Hz 16 bit

 

Ps. Pamiętam kiedys jak chwilowo nie mialem wzmacniacz to wyciągnałem płytkę modularną z telewizora polskiego Jowisz, niby kilka watów ale naprawdę głośno i czysto grało :slight_smile:

aha, ok. napisałem także do gigabyte, żeby mi poradzili

@pikaczu - na rany, jesteś zarejestrowany tutaj ponad dziesięć lat, a opis problemu i dane jakie łaskawie podajesz odpowiadają poziomowi podstawówki (u Adama na potplayer.pl masz chyba podobnie)  ;-)  . Napisz jaki system, jaka wersja PotPlayera, czy używasz zewnętrznych kodeków, czy kodek packów, jakie to filmy: kontener i kodeki, itp.

 

Problem z audio, więc zajrzyj do Filtry i zobacz jaki dekoder dźwięku jest używany. Dawno nie używałem np. AC3 Filter, ale pamiętam, że przy domyślnych ustawieniach dawał cichy dźwięk i władowywał się wszędzie nawet, gdy nie był potrzebny.

system windows 8.1 64-bit, potplayer 1.5, 64-bit, kodeki wbudowane. każdy film w stereo i 5.1, w każdym formacie.

 

w wersji potplayer 1.5, 64-bit, jest głos w miarę dobry, a jak miałem potplayer 1.6 dev, 32-bit, to nie było słychać

To właściwie jak masz te głośniki podłączone? Chyba przez wzmacniacz jakiś? Czy głośniki są aktywne z wbudowanym wzmacniaczem?

 

Masz najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej? Tutaj podałem linki do strony z najnowszymi: http://www.potplayer.pl/viewtopic.php?f=39&t=933#p4159

 

Masz zdaje się Realteka HD? W Menedżerze Relatek HD Audio się bawiłeś?

 

 

Sprawdzałeś wersję PotPlayer 1.6.47217 Multi Dev x32 np: portable?

 

 

W PotPlayerze w Preferencje - Audio - Kanały wyjściowe masz 3/0/2+LFE? Może zmień też Tryb wyjścia audio.

 

Pobaw się w Ustawienia miksera (Poszerzony dźwięk stereo i Poszerzone stereo surround masz zaznaczone?).

 

Zobacz, czy w Audio - Normalizacja/Pogłos masz zaznaczone Włącz normalizację i Wzmocnienie audio. Poruszaj suwakiem Wzmocnienie.

 

W Audio - Regulacja głośności zaznacz Włącz regulację głośności wielokanałowej i też użyj suwaków. Zobacz czy zaznaczenie Wzmocnij dekod. AC3/DTS coś daje.

 

Spróbuj też kodeki LAV:

http://www.dobreprogramy.pl/LAV-Filters,Program,Windows,38536.html 

są w x32 i x64 i pobaw się ich konfiguracją.

mam podłączone, bezpośrednio do płyty głównej. test działa na wszystkie głośniki. pobrałem, ze strony realteka, wersja r2.73, widzę, że na podanej stronie jest już r2.74.