Jak wzmocnić, rozdzielić sygnał i przesłać dalej?

Mieszkam w kamienicy, niedaleko jest siec wan (g) którą przy sprzyjających bliżej nieokreślonych warunkach odbieram ledwo przy oknie.

Mam dwa laptopy z bezprzewodowymi kartami w standarcie b/g chciałbym przy jak najmniejszych nakładach finansowych zakupić sprzęt który będzie w stanie złapać bez przeszkód ten sygnał i przesyłać go dalej. Tak, żebym mógł odbierać go bezprzewodowo i bezproblemowo w całym mieszkaniu na obydwu komputerach.

Ściany są bardzo grube i pewnie dlatego sygnał jest (b. słaby) tylko przy oknie. Zasięg z nowej stacji musi wynosić przynajmniej 15- 20m

Z góry dziękuje za uwagi dotyczące nieumiejętności korzystania z opcji “szukaj”.

Są rootery wifi oferujące taką funkcję i specjalne urządzonka ale nie pamiętam jak się to nazywa

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ccesspoint

Chodzi mi głównie o sprzęt. Potrzebuje fachowego wskazania na KONKRETNY zakup.

Informacje na temat Jak to zrobić można podać przy okazji, ale najważniejsze dla mnie jest ukierunkowanie na zakup czegoś konkretnego, z czym ktoś miał już do czynienia i wie czego można oczekiwać po sprzęcie.

Twój nowy operator na pewno zaproponuje Ci odpowiednie rozwiązanie, które będzie zawierało w sobie zakup routera, accesspointa i dodatkowej anteny zewnętrznej oraz ich odpowiednie podłączenie i skonfigurowanie.

co do modeli, to na rynku jest ich dostępnych bardzo dużo, ja do zwykłych zastosowań domowych polecam najtańsze, bo nie ma sensu przepłacać, jeśli jakość jest porównywalna (np tp-link, planet itp)

jeśli ISP jest kooperatywny, to zamiast routera można kupić drugiego accesspointa, wtedy jest taniej (2x120zł zamiast 120zł+230zł).