Jak z formatować dysk nie usuwając sterowników i nie używając płyty ? Windows 7

(Patrykmalski1ta) #1

Cześć, słyszałem że jest taka możliwość w nowych komputerach/laptopach że nie jest wymagana płyta z windowsem, jak dobrze pamiętam to jakieś "System Recovery" czy coś takiego nie wiem gdize to jest i jak się to robi. Pewnie gdzieś w Bio-sie ale nie wiem gdzie dokładnie. Mój laptop to - MSI GP702PE leopard. Proszę o pomoc, system w normalnym trybie pracy zawiesza mi się zaraz po dźwięku systemu, w pozostałych trybach awaryjnych pracuje normalnie.

(xyzzyx) #2

A szukałeś choć? N.p.:

http://www.acermaniak.pl/12210/recovery-windows-8/

Ale sformatować?, nie wypowiem się.  Myślę że raczej słyszałeś o “Odświeżaniu systemu”

(spamkiller) #3

Przy bootowaniu spróbuj klepec F3, tam coś powinno być. Ale jeżeli nie, to chociaż podaj jaki system operacyjny?

(Toxic_one) #4

Przecież napisał że windows 7. Po za tym co system na do rzeczy, Skoro Recovery odpala się którymś z F, albo w niektórych laptopach są specjalnie dedykowane przyciski.

Pozatym drogi autorze po co dwa takie same tematy ? http://forum.dobreprogramy.pl/msi-gp70-2pe-leopard-jaki-przycisk-uruchamia-recovery-518166t.html

(Patrykmalski1ta) #5

Wszystkie F sprawdziłem żaden nie uruchamia tego co szukam. 

Myślałem że usunąłem tamten temat . 

Właśnie jest osobny przycisk w zależności od laptopa/komputera tylko nie wiem jaki. 

(rgabrysiak) #6

Myślę, że w instrukcji bądź na stronie producenta urządzenia znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytanie.

(xyzzyx) #7

Może tu zajrzyj:

http://www.forumpc.pl/topic/306718-przywracanie-systemu-win-7-do-stanu-fabrycznego-bez-płyty-z-oprogramowaniem/

(Patrykmalski1ta) #8

nie ma na stronie, znalazłem F3 + klawisz windowsa ale nie działa także coś z f10 było ale to też nie to. to jest coś jak Bio-s , jego klawisz to Delete ale tam nie ma recovery dysk :/. czasem już po 2-3 razy wchodzę na jedną stronę szukając tego samego. Głównie zależy mi żeby nie usunąć sterowników. 

(adamk1985) #9

Kolego po pierwsze wpisz kompletny model swojego laptopa !

Po drugie odpowiedz na podstawowe pytanie - czy kupiłeś laptopa z systemem czy nie ?

Kolejna sprawa to zapoznanie się z instrukcją obsługi. 

Uwierz mi, że szukanie nie boli - a jeśli Ci się nie chce to oddaj laptopa do Serwisu gdzie doprowadzą go do porządku za odpowiednią opłatą. Jest takie powiedzenie:

• JAK SIĘ DBA TAK SIE MA ! 

Recovery to specjalny nośnik z plikami instalacyjnymi systemu - gdzie sterowniki są już w nich zawarte. Może być dołączony na płytach lub jako ukryta partycja na dysku twardym. Jeśli jej nie ma to możesz sobie wciskać przeróżne kombinacje klawiszy i jak to się mówi: - PATRZEĆ JAK SROKA W KUBEŁ ! bo i tak nic się nie stanie…

Warto może najpierw spróbować wczyścić syf i przeskanować komputer różnymi darmowymi narzędziami skoro tryb awaryjny działa…

Sprawdź też raport S.M.A.R.T. dysku żeby wykluczyć przyczynę po jego stronie…

CZEKAMY NA KONKRETY.

(xyzzyx) #10

(adamk1985) #11

Określenie kompletnego modelu laptopa to wg mnie:

• MSI GP70-2PE i745FD

pełne oznaczenie określa informacje odnośnie wersji laptopa (specyfikacji, tego czy jest on dystrybuowany z systemem czy bez niego oraz sam rejon dystrybucji - może on być zawężony do konkretnego kraju lub regionu np. europy, azji itp.)

w MSI dla Polski ta końcówka oznaczenia to chyba litery… XPL