Jak z formatować dysk nie usuwając sterowników i nie używając płyty ? Windows 7

Cześć, słyszałem że jest taka możliwość w nowych komputerach/laptopach że nie jest wymagana płyta z windowsem, jak dobrze pamiętam to jakieś “System Recovery” czy coś takiego nie wiem gdize to jest i jak się to robi. Pewnie gdzieś w Bio-sie ale nie wiem gdzie dokładnie. Mój laptop to - MSI GP702PE leopard. Proszę o pomoc, system w normalnym trybie pracy zawiesza mi się zaraz po dźwięku systemu, w pozostałych trybach awaryjnych pracuje normalnie.

 

A szukałeś choć? N.p.:

http://www.acermaniak.pl/12210/recovery-windows-8/

Ale sformatować?, nie wypowiem się.  Myślę że raczej słyszałeś o “Odświeżaniu systemu”

Przy bootowaniu spróbuj klepec F3, tam coś powinno być. Ale jeżeli nie, to chociaż podaj jaki system operacyjny?

Przecież napisał że windows 7. Po za tym co system na do rzeczy, Skoro Recovery odpala się którymś z F, albo w niektórych laptopach są specjalnie dedykowane przyciski.

Pozatym drogi autorze po co dwa takie same tematy ? http://forum.dobreprogramy.pl/msi-gp70-2pe-leopard-jaki-przycisk-uruchamia-recovery-518166t.html

Wszystkie F sprawdziłem żaden nie uruchamia tego co szukam. 

Myślałem że usunąłem tamten temat . 

Właśnie jest osobny przycisk w zależności od laptopa/komputera tylko nie wiem jaki. 

 

Myślę, że w instrukcji bądź na stronie producenta urządzenia znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytanie.

Może tu zajrzyj:

http://www.forumpc.pl/topic/306718-przywracanie-systemu-win-7-do-stanu-fabrycznego-bez-płyty-z-oprogramowaniem/

nie ma na stronie, znalazłem F3 + klawisz windowsa ale nie działa także coś z f10 było ale to też nie to. to jest coś jak Bio-s , jego klawisz to Delete ale tam nie ma recovery dysk :/. czasem już po 2-3 razy wchodzę na jedną stronę szukając tego samego. Głównie zależy mi żeby nie usunąć sterowników. 

Kolego po pierwsze wpisz kompletny model swojego laptopa !

Po drugie odpowiedz na podstawowe pytanie - czy kupiłeś laptopa z systemem czy nie ?

Kolejna sprawa to zapoznanie się z instrukcją obsługi. 

Uwierz mi, że szukanie nie boli - a jeśli Ci się nie chce to oddaj laptopa do Serwisu gdzie doprowadzą go do porządku za odpowiednią opłatą. Jest takie powiedzenie:

  • JAK SIĘ DBA TAK SIE MA ! 

Recovery to specjalny nośnik z plikami instalacyjnymi systemu - gdzie sterowniki są już w nich zawarte. Może być dołączony na płytach lub jako ukryta partycja na dysku twardym. Jeśli jej nie ma to możesz sobie wciskać przeróżne kombinacje klawiszy i jak to się mówi: - PATRZEĆ JAK SROKA W KUBEŁ ! bo i tak nic się nie stanie…

Warto może najpierw spróbować wczyścić syf i przeskanować komputer różnymi darmowymi narzędziami skoro tryb awaryjny działa…

Sprawdź też raport S.M.A.R.T. dysku żeby wykluczyć przyczynę po jego stronie…

CZEKAMY NA KONKRETY.

Określenie kompletnego modelu laptopa to wg mnie:

  • MSI GP70-2PE i745FD

pełne oznaczenie określa informacje odnośnie wersji laptopa (specyfikacji, tego czy jest on dystrybuowany z systemem czy bez niego oraz sam rejon dystrybucji - może on być zawężony do konkretnego kraju lub regionu np. europy, azji itp.)

w MSI dla Polski ta końcówka oznaczenia to chyba litery… XPL