Jak z rar do iso?

Witam serdecznie.

Gdy w obrazie .iso zmienimy rozszerzenie na .rar możemy go wypakować. Czy istnieje możliwość zapakowania czegoś do archiwum .rar żeby po zmianie rozszerzenia na .iso otrzymać działający obraz .iso?

Sama zmiana nazwy pliku nic nie da.

Fakt, że to działa to pewnie tylko kwestia tego, że w Windows (polegam na statystyce, przepraszam jeśli się mylę) do obsługi plików z rozszerzeniem .rar masz przypisany jakiś archiwizator (WinRAR?), który potrafi również rozpakować plik ISO.

Do tworzenia obrazów ISO jest wieele programów, pod Windos np. InfraRecorder.

Ale nie ma potrzeby zmieniania rozszerzenia na .RAR ponieważ plik .ISO można wypakować tak jak .RAR.

Klikamy PPM na plik a następnie wybieramy z listy WYPAKUJ.

Nie wiem czy do końca zrozumiałem, ale czy chodzi Ci o to, żeby z plików rar zrobić obraz iso? Jeśli tak, to możesz to zrobić za pomocą np. Nero i potem odpalić to deamonem. Ale właśnie nie wiem czy do końca dobrze Cie zrozumiałem :stuck_out_tongue:

spakowane rarem obrazy iso można bezpośrednio załadować do virtualnego napędu przy pomocy

Win Mount

tutaj

Generalnie chciałem robić obrazy płyt (z plików) bez użycia programów typu PowerISO czy wymieniony Nero. Myślałem, że skoro winrarem można rozpakować obraz iso to istnieje możliwość przeprowadzenia operacji odwrotnej (czyli tworzenia obrazów płyt przy użyciu archiwizatora WinRAR).